foto

TVP ABC ma dobrą wiadomość dla dzieci, które polubiły sympatycznego smoka Kokoska. 6 miesięcy po premierze na polskim rynku pierwszej części opowiadającej o jego przygodach – „Mały Koko Smoko idzie do szkoły”, do księgarni trafił kolejny tom – „Mały Koko Smoko wśród dinozaurów”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa PRÓSZYŃSKI i Ska.

Kolejna książka o przygodach Kokosa i jego przyjaciół to podróż w czasie i spotkanie z… dinozaurami.

Kokos, Matylda i Oskar siedzą przy ognisku i zastanawiają się, które zwierzę jest najniebezpieczniejsze na świecie. Smoczek uważa, że to tyranozaurus rex, ale Oskar protestuje i twierdzi, że nie miałby problemu z pokonaniem go. Kłopot w tym, że dinozaury wyginęły 65 milionów lat temu i nie można tego sprawdzić. Ale od czego przyjaciele mają czasoprzemieszczacz? Z jego pomocą przenoszą się w epokę, gdy na ziemi żyły dinozaury i przeżywają niezwykłe przygody…

W prehistorycznych czasach spotykają na swojej drodze nie tylko łagodne roślinożerne dinozaury, ale również groźne tyranozaury. Na szczęście okazuje się, że jeden z nich – dokładnie tak jak Oskar – jest wegetarianinem. Trójka przyjaciół bierze udział w wielkim dorocznym festynie dinozaurów, na którym tyranozaur-wegetarianin wreszcie przyznaje się swoim krwiożerczym pobratymcom, że nie je mięsa. A oni – o dziwo – akceptują to bez szemrania. Po skończonym festynie Kokos, Matylda i Oskar żegnają się z nowymi przyjaciółmi i wracają na Smoczą Wyspę.

O pierwszej części przygód małego smoka, jak i o autorze serii można przeczytać TUTAJ.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...