foto

19 października ruszyła VI edycja Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla przedszkoli. Jest on organizowany przez popularny serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl, pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP.

Organizatorzy zapraszają do udziału w Konkursie przedszkola, punkty oraz oddziały przedszkolne z całej Polski.
Hasłem tegorocznej edycji jest „Zrób to sam!”.
Zamiast kupować kolejną rzecz, przedszkolaki wspólnie ze swoimi wychowawcami powinny zastanowić się, co mogą samodzielnie zrobić, a co przyda się do zabawy, nauki lub po prostu w codziennym przedszkolnym życiu. Dzieci mogą wykorzystać zbędne rzeczy znalezione w domach lub poprosić rodziców o kupno materiałów, z których wykonają fajną i przydatną rzecz.
Zatem projektujcie! Majsterkujcie!
Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz, w oddzielnej kategorii, przez głosujących internautów. Szansę na wygraną mają nie tylko przedszkola, ale również ci wszyscy, którzy zechcą oddać głos na – ich zdaniem najlepszą – pracę konkursową.
Zwycięzców będzie w tym roku rekordowo wielu.
„Zawsze staramy się, aby w naszym Konkursie było jak najwięcej nagrodzonych. Dzięki naszym znakomitym partnerom pula nagród jest naprawdę imponująca. Główni zwycięzcy otrzymają wyposażenie sal i placów zabaw o wartości 4 500 zł. Przygotowaliśmy również bardzo atrakcyjne nagrody dla 240 przedszkoli! Będą to, między innymi, domki ogrodowe, miniwarsztaty oraz minisklepy, edukacyjne maty, instrumenty muzyczne, zestawy kolejek, gry planszowe oraz bogate zestawy książek i filmów. Tworząc na co dzień Bulibę pamiętamy, że najskuteczniejszą formą edukacji jest zabawa. Mamy nadzieję, że oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych, jakie niesie ze sobą Konkurs, przysporzy on dzieciom sporo frajdy, a nagrody, które przyznamy przedszkolom będą dodatkowym wynagrodzeniem za wysiłek włożony w wykonanie prac.” – podsumowuje Dariusz Gryzło, organizator Konkursu.

Zasady wzięcia udziału w Konkursie

1. Przygotujcie pracę konkursową w przedszkolu.
2. Zróbcie jej zdjęcie i opiszcie krótko sposób jej wykonania.
3. Zamieśćcie zdjęcie pracy na stronie konkursowej: www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2015
4. Zachęćcie do głosowania przyjaciół Waszego przedszkola i... wygrywajcie nagrody!

Szczegółowy harmonogram konkursu
19.10.2015 r. – rozpoczęcie Konkursu oraz początek przyjmowania prac konkursowych
20.11.2015 r. – zakończenie przyjmowania prac konkursowych
26.11.2015 r. – opublikowanie zgłoszonych prac na stronach konkursowych Buliba.pl oraz rozpoczęcie głosowania internautów na te prace
30.11.2015 r. – zakończenie głosowania internautów
2.12.2015 r. – rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników

Zasady Konkursu, regulamin oraz pełną listę nagród mogą Państwo znaleźć na stronie www.buliba.pl w zakładce „Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...