foto

Jesienne smutki można łatwo przegonić, gdy weźmie się do ręki 8. numer edukacyjnego magazynu TVP ABC. Jest on pełen wesołych zabaw, pouczających zagadek i prezentów dla dzieci oraz rodziców.


W tym wydaniu miesięcznika TVP ABC Yeti i Zając przedstawiają litery „y” oraz „z”, a goście specjalni – Źrebak i Żyrafa − „ź” i „ż”.

Ten numer w większości jest poświęcony zwyczajowi Halloween, bo wiadomo, jaką frajdą jest on dla dzieciaków. Obok obchodzenia tradycyjnych polskich świąt – Wszystkich Świętych i Zaduszek warto więc pomóc maluchom oswoić to, co nieznane i mroczne, za pomocą przebieranek, smakołyków i wygłupów − może na specjalnie urządzonym przyjęciu w gronie koleżanek i kolegów?

Pełnia jesieni to również dobry moment, by podsumować wiedzę. Dlatego w 8. numerze magazynu TVP ABC jest „Rozchmurz się!” − zestaw zagadek i quizów, które poprawiając humor, pomagają sprawdzić, jak dobrze dziecko zna alfabet. Dodatkowo jest dołączony zestaw „Raz, dwa, trzy, kupuj ty!”, który pomoże nauczyć malucha ważnej umiejętności – posługiwania się pieniędzmi.

Są też kolejne lekcje języka migowego i angielskiego oraz wiele interesujących zabaw dla najmłodszych, kolorowanki, jak również porcja geograficznej wiedzy – wyprawa z Aleksandrem i Emilią do Szkocji.

pozostałe aktualności