foto

TVP ABC to nie tylko doskonały kanał dedykowany najmłodszym.
Firmujemy też edukacyjne książki, gry planszowe, wodę mineralną dla dzieci. Mamy rownież swój miesięcznik.
A teraz w sklepach pojawił się, opracowany przez inżynierów NavRoad we współpracy
z TVP ABC, pierwszy na polskim rynku bezpieczny smartfon dla dzieci – NEXO SMARTY.

NEXO SMARTY na pierwszy rzut oka wygląda jak typowy smartfon. Ma kolorową obudowę, 4,5-calowy wyświetlacz, ekran IPS. Dodatkowo w obudowę została wkomponowana gumowa ramka ochronna, która zabezpiecza ekran przed uszkodzeniem w razie upadku telefonu, czy przed rysami w razie trzymania go ekranem w stronę blatu biurka.
Jednak pierwszy w Polsce bezpieczny smartfon dla dzieci, to znacznie więcej niż te techniczne dane. Prawdziwe możliwości urządzenia można poznać po uruchomieniu telefonu. System bazuje na popularnym Androidzie, jednakże kluczowe dla bezpieczeństwa aplikacje zostały zaprojektowane od podstaw. NEXO SMARTY to bezpieczeństwo dziecka oraz spokój rodziców.

GEOFENCE, czyli wirtualne ogrodzenie
Pierwszą z dostępnych aplikacji jest GEOLOKALIZATOR, który w połączeniu z wbudowanym modułem GPS pozwala na kontrolowanie miejsca pobytu naszego dziecka. Jest to możliwe dzięki dedykowanej aplikacji zainstalowanej na smartfonie rodzica. Co więcej, ta aplikacja nie wymaga włączonego modułu GPS, bowiem może korzystać z przekaźników sygnału komórkowego, dzięki czemu wydatnie ogranicza zużycie baterii. Teraz z aplikacji tej można korzystać nie tylko na telefonach z sytemem Android, ale także na telefonach z charakterystycznym ugryzionym jabłkiem, czyli dla użytkowników smartfonów marki Apple.
Z kolei funkcja GEOFENCE pozwala na oznaczenie, naszym zdaniem, bezpiecznych miejsc w których pociecha może przebywać (np. dom, szkoła, osiedle, plac zabaw). Gdy dziecko opuści dozwolone lokalizacje, zostaniemy o tym niezwłocznie powiadomieni. Ta funkcja znacznie zwiększa bezpieczeństwo naszej pociechy, ułatwiając przy tym lokalizację w sytuacji zagrożenia czy kłopotów. Telefon może być zdalnie zarządzany przez rodziców, za pośrednictwem bezpłatnego konta w chmurze.

Bezpieczne połączenia
NEXO SMARTY ma też moduł kontroli rodzicielskiej, który pozwala definiować kontakty w książce telefonicznej, do których dziecko będzie mogło dzwonić i wysyłać wiadomości. Mama lub tata może również decydować o tym, jakie aplikacje zostaną zainstalowane i udostępnione w NEXO SMARTY. Poza tym moduł kontroli rodzicielskiej pozwala określić dokładne godziny, w których dziecko może korzystać np. z gier czy pozostałych aplikacji. Dzięki temu podczas pobytu w szkole wszystkie rozrywkowe aplikacje są nieaktywne, gdy tymczasem zwykłe funkcje telefonu czy też edukacyjne aplikacje są w pełni dostępne.

Bezpieczny Internet
Na urządzeniu preinstalowano aplikację BeSt, opracowaną przez serwis sieciaki.pl, prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Orange. Program udostępnia ponad 100 bezpiecznych stron internetowych dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Ponadto blokuje dostęp do stron spoza katalogu Sieciakowego BeSt, który jest prowadzony przez Fundację Dzieci Niczyje od 2005 roku w ramach serwisu www.sieciaki.pl. Katalog stron podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: 3+, 6+, 9+ lat oraz na osiem kategorii tematycznych: 1. Gry i rozrywka; 2. Książka i prasa; 3. Film i muzyka; 4. Edukacja; 5. Kultura; 6. Razem z rodzicami; 7. Czas wolny; 8. Zwierzęta.

Nauka i rozrywka
Nie możemy się nie pochwalić dwoma aplikacjami, które zostały preinstalowane na NEXO SMARTY dzięki współpracy NavRoad z TVP ABC. Nasz Kanał zbiera doskonałe recenzje, dzięki doborowi odpowiednich, najwyższej jakości treści, które cieszą się popularnością zarówno wśród rodziców, jak i dzieci. Jedną z preinstalowanych na telefonie aplikacji TVP ABC jest „Telewizyjne abecadło”. To zabawa dla dzieci, która uczy literek, spostrzegawczości, kojarzenia i refleksu. Do każdej literki alfabetu jest przypisane zwierzątko (np. D jak dzik, I jak iguana, ale też nie tak oczywiste: ó jak żółw), o którym w grze jest opowiedziana interesująca historyjka, a literka-zwierzątko przedstawia się w zabawny, edukacyjny sposób. Każda z literek – zwierzaków ma swój unikatowy charakter. Pomysł gry jest rozwinięciem wizerunku kanału TVP ABC, czyli zwierzątek – literek z oprawy graficznej: Anakondy, Boćka i Cielaczka. Natomiast druga aplikacja, „Gotowanie z TVP ABC” uczy dziecko składników oraz sposobu przyrządzania popularnych dań.

Przy projektowaniu NEXO SMARTY główny nacisk położono na bezpieczeństwo dziecka i wartościowe aplikacje, które zapewnią mu prawidłowy rozwój. Nie zapomniano przy tym, że smartfon dla młodych musi być funkcjonalny oraz musi się podobać. Dlatego też dziecko może wybrać jeden z dwóch kolorów obudowy: soczystą pomarańczę lub morski błękit. Telefon waży zaledwie 140 gramów, dzięki czemu nie zwiększa wagi często przeładowanego dziecięcego tornistra.

pozostałe aktualności