my-little-pony

„My Little Pony” to uwielbiany przez dzieci, pouczający amerykańsko-kanadyjski serial animowany.
Akcja bajki toczy się w fikcyjnej krainie, zwanej Equestrią. Rządzi nią księżniczka Celestia i jej siostra – Księżniczka Luna, która na początku jest czarnym charakterem, próbującym dojść do władzy w nieładny sposób.
Serial opowiada o przygodach i codziennym życiu Twilight Sparkle – młodego jednorożca, a właściwie jednorożycy, jej asystenta – smoka o imieniu Spike i ich przyjaciół: Rainbow Dash’a – pegaza, który zajmuje się kontrolą pogody w Ponyville, Rarity – jednorożca, która marzy o tym, by zostać słynną projektantką mody, Fluttershy – nieśmiałego pegaza, który pomaga zwierzętom, Pinkie Pie – hiperaktywnego kucyka lubiącego organizować przyjęcia i Applejack’a – kucyka ciężko pracującego wraz z rodziną na i farmie jabłek na obrzeżach Ponyville.
Twilight Sparkle ma upodobanie do magii. Sprzyjają temu okoliczności, bowiem jednorożca uczy się pod okiem mistrzyni – księżniczki Celestii.
W końcu jednak przychodzi czas na poznanie najważniejszej magii, czyli magii przyjaźni...

Oglądaj w TVP ABC od 1 marca 2016, codziennie o godz. 18.oo, a od 2 marca – również przed południem – o godz. 7.4o i o godz. 11.45.

inne propozycje