foto

Kto z Was pamięta Wieczorynkę, której bohaterem był dzielny Wawelski Smok, podróżujący po świecie śmiesznym gazikiem? A przypominacie sobie, kogo szukał?
I tym dzieciom, które pamiętają tę historyjkę, i tym, które jej nie znają, proponujemy wyprawę do Teatru Capitol w Warszawie. Można tam obejrzeć spektakl „Porwanie Baltazara Gąbki”.

„Porwanie Baltazara Gąbki” spektakl na podstawie opowiadań Stanisława Pagaczewskiego.

Pewnej nocy znakomity badacz i uczony Baltazar Gąbka znika w tajemniczych okolicznościach z rodzimego Krakowa. Wszelkie poszlaki wskazują, iż jest to porwanie. Książę Krak orzeka, że zagadkę może rozwiązać tylko jedna osoba w Królestwie – bohater i wynalazca – Smok Wawelski. Smok daje się przekonać i wraz ze swym przyjacielem – kucharzem Bartolonim wyrusza na poszukiwanie Gąbki. Wyprawa nie należy do najłatwiejszych. Na wspaniałych bohaterów czai się wiele niebezpieczeństw. Muszą przebyć niebezpieczne krainy mi. in: Słonecję, krainę Psiogłowców oraz krainę deszczowców.
Czy znajdą profesora, rozwiążą zagadkę jego porwania i czy poradzą sobie z tajemniczym Don Pedro, próbującym popsuć im szyki, dowiecie się, gdy namówicie rodziców lub dziadków na wspólne wyjście do stołecznego Teatru Capitol.

Scenariusz i reżyseria
Katarzyna Taracińska-Badura
(doskonale znana dzieciom, gdyż od lat wciela się w rolę Amelki – sympatycznej Domisi)

Obsada:
Paweł Pabisiak
Marcin Zarzeczny
Filip Kosior
Bartosz Głogowski
Anna Kózka

Spektakl trwa 60 minut.
Rekomendujemy go dzieciom sześcioletnim i starszym.

Najbliższe przedstawienie odbędzie się:

31 stycznia o godz. 11.oo
6 marca o godz. 11.oo
16 marca o godz. 10.oo

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...