foto

Znacie Nelę? Na pewno! To taka sympatyczna, śliczna blondyneczka, która prowadzi autorski program w TVP ABC. Wydała też już trzy książki, a niedawno ukazała się jej kolekcja puzzli z egzotycznymi zwierzętami. Teraz przygotowała kolejną niespodziankę dla najmłodszych – „Przygodnik 2015/2016” – kalendarz, w którym dzieci mogą zapisywać swoje codzienne przygody – te szkolne i nie tylko. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

„Ty i ja spędzimy razem 365 dni, będziemy zwiedzać kontynenty, planować podróże, notować i rozwiązywać zagadki. A 366. dzień w tym kalendarzu przeznaczymy na odpoczynek i wspomnienia” – pisze we wstępie Przygodnika 2015/2016” jego autorka, Nela Mała Reporterka.

Nela na swój dziecięcy sposób zaraża najmłodszych ciekawością świata. Opowiada o krajach ze wszystkich kontynentów, mówi, jaki panuje w nich klimat, jakie jest ich położenie na mapie oraz jakie są tam obyczaje.
Opowiada też o egzotycznych zwierzętach, np. o lemurach z Madagaskaru, kenijskich antylopach gnu, czy marokańskich fenkach.
Wyjaśnia, że jeże tak naprawdę nie noszą jabłek na grzbiecie, a czarny kot wcale nie przynosi pecha.
W grudniu dzieci mogą spędzić z Nelą święta, notując swój przepis na pierniczki, rysując choinkę i pisząc list do Świętego Mikołaja, a w Wielkanoc – malując pisankę.

Każdego miesiąca Nela Mała Reporterka zaprasza w podróż do innego kraju.
We wrześniu odwiedza Kenię, gdzie latem zwierzęta przygotowują się do migracji, a w październiku – Kambodżę, skrywającą tajemniczą, całkowicie porośniętą przez rośliny świątynię Angkor Wat.
W kolejnych miesiącach prezentuje Chiny, gdzie obchodzi chiński Nowy Rok, Tajlandię, Finlandię, Sri Lankę, Wietnam, Maroko, Madagaskar, Tanzanię oraz Indonezję, zamieszkiwaną przez największe na świecie jaszczurki. To wszystko jest zilustrowane zdjęciami przenoszącymi dzieci w najodleglejsze zakątki świata oraz pobudzającymi wyobraźnię zgadywankami i rysowankami.
W „Przygodniku 2015/2016” znalazło się także miejsce na plan lekcji, z którym każdy uczeń będzie pamiętać o szkolnych i pozalekcyjnych zajęciach.

Ta pięknie ilustrowana książeczka może być doskonałym upominkiem dla każdego dziecka.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...