foto

Wyczekiwana powieść z bestsellerowej serii „Magiczne drzewo” od 9 października
w księgarniach! To doskonała wiadomość dla młodszej młodzieży, która uwielbia czytać
o kolejnych przygodach bohaterów, stworzonych przez Andrzeja Maleszkę.
7 tom – podobnie jak poprzednie – ukazał się nakładem Społecznego Instytutu
Wydawniczego ZNAK.

Sięgnij po książkę „Magiczne drzewo. Świat Ogromnych” i wyrusz z ekipą ratunkową do Świata Ogromnych. Nowe przygody czekają!

Bohaterowie zostają przeniesieni do Świata Ogromnych. Muszą żyć wśród olbrzymów i chodzić do szkoły z gigantycznymi dziećmi. Są jedynymi małymi istotami w świecie, gdzie wszystko jest ogromne, a każdy chce być największy. Walczą z wielkimi stworami, potężnym Gigunem i z pokusą, aby zmienić się w Ogromnych.
By powrócić na ziemię, muszą odnaleźć tajemnicze puzzle, które otwierają drogę do świata ludzi.

Autorem serii „Magiczne drzewo” jest Andrzej Maleszka – reżyser i scenarzysta, pisarz, specjalizujący się w twórczości dla dzieci i młodzieży. Jest twórcą wielu sztuk teatralnych, teatru telewizji i filmów, nominowanym i nagradzanym wieloma nagrodami.
Filmowy cykl „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki zdobył 19 listopada 2007 w Nowym Jorku międzynarodową Nagrodę Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Nakładem Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak od 2009 r. artysta wydaje cykl powieści dla dzieci pod tym samym tytułem. Ten znakomity autor i reżyser jest przede wszystkim znany jako twórca niekonwencjonalnych filmów i spektakli dla młodej widowni. Jego dokonania zostały docenione zarówno w kraju jak i za granicą. Jest on laureatem m.in. Grand Prix i UNESCO Prize na festiwalu Prix Jeunesse International w Monachium (1998), Srebrnego Medalu na The New York TV Festiwal (1993), Nagrody Specjalnej na Festiwalu Sztuk Współczesnych we Wrocławiu, Nagrody Jury na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Chicago (1994), Grand Prix na Festiwalu Filmów Telewizyjnych w Montevideo (Urugwaj, 1998). Za niewątpliwy sukces można uznać także nominację do Emmy Award za film „Telejulia” (1998). Również w 1998 r. „Gazeta Wielkopolska” nagrodziła Andrzeja Maleszkę „Gigantem” przyznawanym za „poznański styl pracy”.

Pierwszy tom serii „Magiczne Drzewo” pt. „Czerwone krzesło” ukazał się w 2009 roku. Dotychczas wydano:
1. Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło.
2. Magiczne Drzewo. Tajemnica mostu.
3. Magiczne Drzewo. Olbrzym.
4. Magiczne Drzewo. Pojedynek.
5. Magiczne Drzewo. Gra.
6. Magiczne Drzewo. Cień smoka.
Teraz każdy miłośnik serii może wzbogacić swą kolekcję o najnowszy,
7 tom – „Magiczne Drzewo. Świat Ogromnych.”

Kluczem do sukcesu serii jest sposób, w jaki autor łączy świat magii ze zwykłym, codziennym światem dzieci. Bohaterowie książek to dzieci „tu i teraz” – chodzą do szkoły, uwielbiają gry komputerowe, mają świetnych przyjaciół i fajnych rodziców. W ich uporządkowany świat wkracza nagle magia, wywołując kaskadę niesamowitych zdarzeń i fantastycznych przygód, które przybierają tempo gry komputerowej. Dzieci muszą zmagać się z potężnymi siłami, często bardzo groźnymi, dokonywać wyboru pomiędzy dobrem a złem, ratować siebie wzajemnie, a także swoich bliskich. Walczą z ogromnymi robotami, sterowanymi zdalnie nietoperzami czy smokiem z głębin morza.
Mimo grozy i niebezpiecznych zwrotów akcji w książkach nie brak humoru, często poważne tarapaty przynoszą niespodziewanie zabawne konsekwencje.
Groza i napięcie w mistrzowski sposób zostają rozładowane między innymi dzięki mówiącemu psu o imieniu Budyń.
W całej serii przedstawiony świat dzieci jest uniwersalny, zrozumiały dla czytelników z innych kręgów kulturowych, czego dowodem jest japońskie czy koreańskie wydanie książki. A co istotne – każdy tom można czytać oddzielnie, bez znajomości poprzednich. Do dziś łącznie sprzedano ponad 500 000 egzemplarzy „Magicznego Drzewa”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...