foto

Mamy dobrą wiadomość dla dzieci i dorosłych – wszystkich tych, którzy uwielbiają Bolka i Lolka. 7 października nakładem wydawnictwa ZNAK ukazała się kolejna książka o przygodach sympatycznych chłopców – „Bolek i Lolek. Szalony pościg”.

Tym razem przygoda zawiedzie Bolka i Lolka do... Australii.

Chłopcy okropnie się nudzą! Spędzają wakacje nad morzem. Wszyscy leżą plackiem na ręcznikach, a oni muszą bawić się z Manią – córką znajomych taty. Nic ciekawego się nie dzieje do czasu, kiedy Bolek przypadkowo uruchamia Automatyczny Generator Akcji. Nagle pies porywa ukochaną lalkę Mani. Chłopcy wskakują za nim do dołu w piasku i… lądują w Australii.
Czy uda im się wrócić? Czy odzyskają lalkę? I co na to wszystko rodzice?
Nim się tego dowiecie, wspólnie z Bolkiem i Lolkiem przeżyjecie wiele przygód na egzotycznym kontynencie. Będzie szaleńcza przejażdżka na bananie, podróż na wielbłądzie, ściganie złoczyńców (w tym Stiwena Killmajstra), lot helikopterem, zabawa ze Sławną Sławą, podróż kurierem błyskawicą i wiele innych.
Bolek i Lolek – za sprawą nowej aplikacji internetowej – wpadają w wir szalonej przygody! Bohaterowie podróżują po najdalszych zakątkach świata, pokonując wszystkie czyhające na nich niebezpieczeństwa. Chłopcy docierają do niesamowitych miejsc i poznają niezwykłe postacie, w tym znaną popową piosenkarkę oraz energicznego kangura!

„Bolka i Lolka. Szalony pościg” napisał Rafał Witek – autor książek, wierszy i słuchowisk dla dzieci pochodzący z Wrocławia. Jego książka „Plaża tajemnic” zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie wydawnictwa Znak. Inna pozycja – „Julka Kulka, Fioletka i ja” doczekała się wyróżnienia w konkursie PS IBBY Książka Roku 2009, a „Klub latających ciotek” zajął drugie miejsce w konkursie im. Astrid Lindgren.
W 2015 roku autor otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Rafał Witek jest również związany z portalem Qlturka.pl oraz czasopismem „Świerszczyk”.
Oprócz twórczości dziecięcej publikuje również felietony i wiersze dla dorosłych.

„Bolek i Lolek. Szalony pościg” jest piątą książką z serii grubych tomów z opowiadaniami o przygodach Waszych ulubieńców. Wcześniej nakładem Społecznego Instytutu Wydawniczego ZNAK ukazały się: „Nowe przygody Bolka i Lolka”, „Nowe przygody Bolka i Lolka. Łowcy Tajemic”, „Nowe przygody Bolka i Lolka. Urodziny”, „Bolek i Lolek. Genialni detektywi”.

Poza tym w maju tego roku ZNAK wydał grę „Migami. Graj z Bolkiem i Lolkiem” oraz 2. małe książeczki z opowiadaniami – „Bolek i Lolek. Podwórkowa Agencja Kosmiczna” i „Bolek i Lolek. Straszne skutki oglądania telewizji”.


Wcześniej ukazały się również cienkie książeczki z przygodami Bolka i Lolka, ale niestety już nie ma ich w księgarniach.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...