foto

Python to potężny, wyrazisty język programowania, którego łatwo się nauczyć i przyjemnie używać! Niestety, książki do nauki tego języka są często nudne, mdłe i bezbarwne, a ich lektura nie daje nikomu radości, a dla dzieci – jest nie do przebrnięcia. Wydawnictwo Naukowe PWN znalazło sposób, by przekazać młodym wiedzę w prosty sposób i z dużym poczuciem humoru.

„Python dla dzieci. Programowanie na wesoło” to nowość na rynku wydawniczym, która trafia do księgarni w kilka dni po książce „JavaScript dla dzieci”, która również ukazała się nakładem Państwowego Wydawnictwa Naukowego PWN. Można o niej przeczytać więcej TUTAJ.

„Python dla dzieci. Programowanie na wesoło” to atrakcyjne wprowadzenie do świata programowania, napisane z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Autor – Jason R. Briggs z anielską cierpliwością omawia podstawy tego języka na bazie jedynych w swoim rodzaju (często zabawnych) programów, pełnych głodnych potworów, tajnych agentów, chciwych kruków i nie tylko. Wszystkie wprowadzane pojęcia są klarownie zdefiniowane, ważne partie kodu wyróżnione kolorem i objaśnione, a nieszablonowe, wielobarwne ilustracje nadają wszystkiemu naturalną lekkość.
Celem zadań, zawartych na końcu rozdziałów, jest trening szarych komórek i rozwój zdolności pojmowania. Po przeczytaniu książki dziecko będzie mieć na koncie dwie napisane gry: klon znanego wszystkim Ponga oraz „Pan Patyczak pędzi do wyjścia” – zręcznościową grę platformową ze skokami, animacjami i nie tylko.

W trakcie tej przygody z programowaniem, młody miłośnik komputerów dowie się jak:
• używać podstawowych struktur danych, takich jak listy, krotki i mapy,
• organizować kod do wielokrotnego użytku za pomocą funkcji i modułów,
• używać struktur kontrolnych takich jak pętle i instrukcje warunkowe,
• rysować kształty i wzory za pomocą modułu turtle,
• tworzyć gry, animacje i inne graficzne cuda za pomocą modułu tkinter

„Python dla dzieci. Programowanie na wesoło” to bilet dla dziesięciolatków i starszych dzieciaków do niesamowitego świata programowanie komputerów.
Nie wszyscy pewnie wiedzą, że Python działa w systemach Window, OS X i Linux, a nawet na edukacyjnych laptopach i Raspberry Pi!, Warto więc go poznać.

Autorem książki jest Jason R. Briggs – programista od ósmego roku życia, kiedy to nauczył się języka BASIC na komputerze Radio Shack TRS-80. Zawodowo pracuje jako programista i architekt systemów informatycznych, a poza tym współtworzy Java Developer’s Journal. Jego artykuły ukazują się na portalach JavaWorld, ONJava i ONLamp. „Python dla dzieci” to jego pierwsza książka.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...