foto

Chcesz przekonać swoje dziecko, że nowe technologie, nauki ścisłe, Internet, programowanie to ekscytujące narzędzia dla młodych i kreatywnych? Chcesz je zainteresować technologicznymi nowinkami na nauczyć logicznego myślenie? Zapisz je na edukacyjne warsztaty DIgiKids, organizowane przez Fundację FSCD Polska.

Fundacja FSCD Polska zajmuje się kształceniem społecznych umiejętności, które pozwalają owocnie współpracować z innymi oraz edukacją w dziedzinie nowych technologii. Realizacja statutowych założeń polega na organizacji badań, szkoleń, warsztatów oraz społecznych akcji czyli wszystkiegoco sprawi, że ludzie przestaną obawiać się zmian i zaczną działać.

Dzisiaj świat technologii nieodłącznie towarzyszy naszemu życiu – narzędzia IT zmieniły sposób, w jaki się komunikujemy, pracujemy, uczymy, bawimy i a nawet spotykamy z przyjaciółmi. Tymczasem nauki ścisłe nadal są postrzegane jako trudne i niezrozumiałe, przeznaczone dla wąsko wyspecjalizowanych ekspertów.

Fundacja FSCD chce zmienić ten stereotyp – zwłaszcza wśród najmłodszych. Dlatego organizuje warsztaty dla dzieci, na których pokazuje, że informatyka, matematyka czy robotyka są świetną zabawą i tak naprawdę nie są trudne. Walczy też z poglądem, że dziewczynki nie mogą być dobre w naukach ścisłych. Polska potrzebuje inżynierów, informatyków czy fizyków bez względu na ich płeć.

Motywowanie i wspieranie dzieci wpływa na polepszenie wyników w testach z nauk ścisłych. Przekazanie dzieciom konkretnych umiejętności już w młodym wieku, zapewnia im w przyszłości nie tylko przewagę na globalnym rynku pracy, ale także buduje pewność siebie i swoich możliwości. Rozpoczynając przygodę z nauką w wieku 6 – 12 lat, tworzymy szansę na rozwój umiejętności w dziedzinie nowych technologii. Szacuje się, że do 2020 roku w Europie zabraknie 900 000 pracowników branży IT.

Warsztaty DigiKids to zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6 – 12 lat, podczas których w formie zabawy organizatorzy zachęcają małych uczestników do współtworzenia technologii, zaspakajania poznawczej ciekawości, uczą logicznego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i wyciągania logicznych wniosków. Jest to także doskonała okazja, żeby nauczyć się pracy w grupie.
Projekt DigiKids ma na celu zachęcenie dzieci do polubienia i zainteresowania się naukami ścisłym. Fundacja głęboko wierzy, że edukacja najmłodszych to kluczowa sprawa w kształtowaniu naszej wspólnej przyszłości.

Zajęcia są realizowane w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie SWPS. Dzieci miają okazję zapoznać się z takimi zagadnieniami jak: robotyka, programowanie, podstawy przedsiębiorczości, ekologia w budowie domów, matematyka na wesoło, działanie Internetu, funkcjonowanie drukarki 3D, technologie w fotografii, video, muzyce.
Przy tej okazji są również edukowani rodzice. W trakcie trwania warsztatów dla dzieci, dorośli biorą udział w zajęciach dotyczących mądrego wychowania w dobie nowych technologii – zagrożeń dla dzieci i możliwości ich rozwoju.

W roku szkolnym 2015/2016 warsztaty odbędą się w następujących terminach:
19.12.2015
• 23.01.2016
• 05.03.2016
• 16.04.2016
• 28.05.2016
• 25.06.2016
Zapisy na zajęcia są prowadzone poprzez stronę http://digikidsgrudzien.evenea.pl/.
Są trzy grupy, po 20. dzieci każda – w różnych kategoriach wiekowych: 6 – 7 lat, 8 – 9 lat i 10 – 12 lat.

Na najbliższym zjeździe – 19 grudnia dzieci wezmą udział w warsztatach, których opis poniżej:

1. ROBOTYKA – uczestnicy zbudują i zaprogramują prawdziwe roboty, wyposażone w czujniki oraz silniki. Roboty stworzone przez dzieci będą się poruszać, wydawać dźwięki i odbierać informacje za pomocą czujników. Będziemy programować w obrazkowym środowisku, dostosowanym do możliwości poszczególnych grup wiekowych. Najmłodsze dzieci stworzą robotyczne safari, a starsi – pojazdy wyścigowe.

2. LABORATORIUM – dzieci własnoręcznie przeprowadzą widowiskowe i zaskakujące doświadczenia chemiczne, używając bezpiecznych substancji, materiałów oraz profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego. Podczas warsztatów będziemy robić wulkan chemiczny, dowiemy się jak nadmuchać balon bez dmuchania, co to jest reakcja chemiczna, będziemy eksperymentować z cieczami o różnych gęstościach i sprawdzimy czy ogród chemiczny trzeba podlewać.

3. DZIECI w SIECI – Jak to naprawdę jest z korzystaniem z social media? Dzieci stworzą własną sieć społecznościową i ustalimy zasady bezpiecznego z niej korzystania. Porozmawiamy o tym, czy aplikacje i portale społecznościowe są zagrożeniem czy może szansą, którą można dobrze wykorzystać?

Na dzieci czekała słodka, zdrowa przekąska.

Zapraszamy 19 grudnia. Zajęcia odbędą się w godz. 10.oo – 13.oo w CISCO Polska przy ul. Domaniewskiej 39B w Warszawie.
Koszt zajęć to 50 zł od dziecka.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...