foto

Dzieci, które z niecierpliwością czekają na kolejne przygody sympatycznego Wikinga – Tappiego, z pewnością ucieszy wiadomość, że w księgarniach jest już nowy zbiór opowiadań – „Tappi i wspaniała przyjaźń”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

Wystarczy poprosić rodziców lub dziadków, by kupili Wam tę książeczkę i potem zasiąść do wspólnego czytania.

„Tappi i wspaniała przyjaźń” to najnowsza książka z kolorowej serii TAPPI i PRZYJACIELE – zbiór 10 krótkich opowiadań, idealnych do czytania na dobranoc. Ciepłe, pełne dobrych emocji historyjki podpowiadają dzieciom, czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła, jak wspierać przyjaciół. Są doskonałe do wspólnego czytania w domu i w przedszkolu.

Piękna seria opowieści Marcina Mortki, zilustrowanych przez Martę Kurczewską , to magiczne i urocze historie zachwycą czytelników w każdym wieku. Opowiadania poruszają tematy bliskie przedszkolakom. Bohaterowie przeżywają podobne troski, co dzieci, dzięki czemu mały czytelnik może zmierzyć się z własnymi lękami i kłopotami. Seria zawiera klasyczne baśniowe elementy. Są dobrzy i źli bohaterowie, dobro jest nagradzane, zło – karane, silniejsi i odważniejsi pomagają słabszym, przyjaźń i lojalność wygrywa z podłością.
W czarodziejskim Szepczącym Lesie mieszka sympatyczny Wiking – Tappi. Ma wielu przyjaciół, równie magicznych, jak on. Jest renifer – Chichotek i kruk – Paplak, myśliwy – Haste i kowal Sigurd. Są też Elfy i pradawne duchy lasu – Dziadek Wodospad i Dąb Starodziej.

Seria książek o uśmiechniętym Tappim liczy już 11 tomów – 6 w kolorowej edycji, adresowanej do młodszych dzieci – cztero-, pięcioletnich i 5 – czarno-białych, dla sześcio-, ośmiolatków.

Więcej o książkach, których bohaterem jest Tappi, mogą Państwo przeczytać TUTAJ.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...