foto

Czy znacie Cecylkę Knedelek? Na pewno! Jest przecież bohaterką kilku fantastycznych lektur m.in najsmaczniejszej na świecie książki kucharskiej dla dzieci. Teraz ta wesoła, rezolutna dziewczynka chce Wam przybliżyć dobre maniery.

A co to są dobre maniery? To zachowywanie zgodnie z zasadami dobrego wychowania. A jakie są te zasady?

Jeśli chcecie je poznać, wystarczy sięgnąć po najnowszą książkę, która 18 września ukazała się nakładem wydawnictwa JEDNOŚĆ – „Dobre maniery Cecylki Knedelek, czyli o tym, że wypada wiedzieć, co wypada”
Autorką książki jest Joanna Krzyżanek – „mama” Cecylki, a wesołymi ilustracjami opatrzył ją Marcin Ciseł.

„Ta książka jest dla wszystkich dzieci, które choć raz w życiu miały ochotę wylizać miseczkę po lodach malinowych lub uczyniły to. Dobrych manier nie można kupić ani w małym sklepiku na rogu ulicy, ani w supermarkecie. Nauczenie się ich nie jest tak proste jak zjedzenie marchewki, ale też nie jest tak trudne jak znalezienie igły w stogu siana” – przekonuje Autorka tej pełnej dobrego humoru książki, w której młodzi czytelnicy znajdą mnóstwo prostych wskazówek i przykładów, jak zachowywać się zgodnie z zasadami dobrego wychowania.
Dwie doskonale znane dzieciom bohaterki – bo oprócz Cecylki występuje też gąska Waleria – zapraszają do lektury i zapewniają mnóstwo dobrej zabawy!

Tę lekturę polecamy – dzieciom, które lubią słuchać interesujących i zabawnych opowieści, a także rodzicom i opiekunom, którzy szukają dobrego sposobu na przekazanie pociechom zasad dobrego wychowania.

Warto kupić tę książkę. Jest bowiem zbiorem zasad, które powinno znać każde dziecko. Skłania do myślenia i mówienia o ważnych wartościach; zachęca do czytania dzięki dużym, kolorowym ilustracjom, a przy tym jest pełna dobrego humoru. To na pewno znakomity prezent zarówno dla każdej dziewczynki, jak i każdego chłopca.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...