foto

23 września 2015 r. do księgarni trafił oczekiwany przez dzieci 3. tom „Klubu Poszukiwaczy Przygód” – doskonałej serii autorstwa Agnieszki Stelmaszyk pt. „Ucieczka szalonego rumaka”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

To kolejna książka, którą z zapartym tchem przeczytają dzieci, nastolatki i dorośli, lubiący przygodową literaturę.
Bohaterowie „Ucieczki szalonego rumaka” – Przemek i jego przyjaciele: Bazyl, Muffin, Rodzynek, Miśka i Tola kończą podstawówkę – chodzą do piątej klasy. Mają tysiąc pomysłów na minutę i nie mogą długo usiedzieć w miejscu. Wspólnie zakładają Klub Poszukiwaczy Przygód.
Pasjonująca historia rozpoczyna się od Wycieczki do muzeum Sat-Okha. Indiańskie opowieści tam zasłyszane sprawią, że Klub Poszukiwaczy Przygód znów będzie musiał zakasać rękawy i rozwiązać kolejną tajemniczą zagadkę.
Tym razem w mieście giną bowiem zabytkowe samochody pewnego kolekcjonera. Inspektor Szczurek bacznie obserwuje młodych detektywów, ale na posterunku zjawia się nowy sierżant Guzdrała, który ma zupełnie inny stosunek do młodzieży. To jednak nie koniec kłopotów.
Tola poznaje przez Internet nowych znajomych. Spędza coraz więcej czasu przed komputerem, nie pojawia się na spotkaniach Klubu i wciąż chodzi z głową w chmurach. Czyżby to był koniec przyjaźni? Szkolni przyjaciele mają tego dość, ale jednocześnie nie chcą stracić świetnej koleżanki i zaczynają się o nią poważnie martwić, szczególnie, kiedy okazuje się, że nowi znajomi Toli to tak naprawdę…
Jesteście ciekawi, jacy są wirtualni koledzy dziewczynki i jak zakończy się śledztwo dotyczące znikających aut?
Sięgnijcie po książkę „Ucieczka szalonego rumaka”

TVP ABC poleca też dwa wcześniejsze tomy serii „Klub Poszukiwaczy Przygód”, o których możecie przeczytać TUTAJ.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...