foto

Ruszyła XIV edycja konkursu „Świat przyjazny dziecku”, którego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka. Celem konkursu jest nagradzanie najlepszych na polskim rynku produktów dla dzieci w wieku do 14 lat, a także miejsc i internetowych portali przyjaznych najmłodszym.

Konkurs ma pomagać rodzicom i opiekunom w wyborze zabawek, książek, miejsc i usług, które mają pozytywny wpływ na rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny i estetyczną wrażliwość dziecka. Wyróżnione produkty, miejsca, usługi nabywają prawo do posługiwania się oznaczeniem „Świat przyjazny dziecku”, które dla wielu osób jest znakiem drogowym na mapie nowych produktów i usług dla najmłodszych.

Inicjatywa Komitetu Obrony Praw Dziecka ma nie tylko edukacyjny cel, ale i pomocowy.
Środki finansowe, pochodzące z opłat konkursowych, wnoszonych przez firmy startujące w konkursie, wspierają działalność KOPD i pozwalają na skuteczną pomoc podopiecznym tej organizacji. Poza tym produkty zgłaszane do konkursu, są przekazywane dzieciom, którymi opiekuje się KOPD.

Regulamin konkursu „Świat przyjazny dziecku” oraz ankieta, którą trzeba wypełnić, by zgłosić się do XIV edycji konkursu są dostępne w załącznikach na górze strony.
Komitet Ochrony Praw Dziecka czeka na zgłoszenia do końca listopada 2015 roku.

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Od 1981 roku misją Komitetu jest przeciwdziałanie i zapobieganie wszelkim przejawom krzywdzenia dzieci oraz pomoc rodzinom w kryzysowych sytuacjach. Swoją misję KOPD realizuje poprzez Centrum Interwencyjne w Warszawie oraz 23 oddziały terenowe w całej Polsce. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...