foto

Już po raz drugi TVP ABC ma przyjemność być patronem medialnym CITY TRAIL Junior – największego cyklu biegów dla dzieci i młodzieży w Polsce.
Namawiamy rodziców, by zachęcali pociechy do fizycznej aktywności na świeżym powietrzu i do… biegania.

Zawody CITY TRAIL Junior towarzyszą bowiem biegom z serii Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden dla dorosłych.
Jesienno-zimowy cykl CITY TRAIL Junior rusza już 13 września. Elektroniczna rejestracja wystartowała z pierwszym szkolnym dzwonkiem – 1 września.
W akcji uczestniczy kilka miast Polski: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z tych miast w tegorocznej edycji odbędzie się po 6 imprez.
Biegi dla dzieci rozpoczynają się zawsze o godz. 9.30. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje jedno z rodziców lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów.
Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu, z których złotówka pokrywa koszty organizacyjne, a druga – jest przeznaczana na cele charytatywne.
Nowością w tym cyklu są karnety. Można zapisać dziecko na cały sezon z góry. Wtedy opłata za 6 biegów to 10 zł, które wpłaca się za pomocą płatności elektronicznych.
„W tym sezonie postanowiliśmy wspierać potrzebujące dzieci, stąd połowa wpisowego zostanie przeznaczana na konkretny cel – będziemy go podawać przed rozpoczęciem danej kolejki zawodów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do skarbonki więcej niż 2 zł – cała nadwyżka będzie oczywiście przekazana dzieciom” – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.
Młodzi biegacze, startujący w CITY TRAIL Junior, są podzieleni na 5 kategorii wiekowych. Każda z nich startuje na dystansie dopasowanym do wieku. Dzieci do 5 lat (bez dolnej granicy wieku) biegają na 300 metrów. Ten sam dystans, ale w oddzielnej klasyfikacji, pokonują dzieci z kolejnej kategorii wiekowej – sześciu- i siedmiolatki. Biegacze w wieku od 8 do 9 lat mają do pokonania 600 metrów. 10-, 11- i 12-latkowie muszą przebiec 1 km. Młodzież w wieku od 13 do 16 lat startuje na 2 km.

W poprzedniej edycji zawodów 2014/15, w 60 biegach wzięło udział ponad 2100 młodych biegaczy. Ponad 40 procent stanowili najmłodsi – do 7 lat.

Honorowy patronat nad zawodami objął – tak, jak przed rokiem – Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Trwają ceremonie kończące cykl City Trail Junior 2015/2016.
Oto plan uroczystości:

• Bydgoszcz – 21.03 – godz. 18.oo, Artego Arena, ul. Toruńska 59

• Trójmiasto – 22.03 – godz. 18.3o, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia, budynek III, sala C

• Olsztyn – 23.03 – godz. 18.3o, Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ul. Dybowskiego 11, aula Kongresowa

• Szczecin – 29.03 – godz. 18.3o, Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii, Al. Piastów 17

• Warszawa – 30.03 – godz. 18.oo – Kino Wisła, Plac Wilsona 2

• Lublin – 31.03 – godz. 18.3o, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, ul. Bursaki 12, aula

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...