foto

Złota jesień za nami, dzieci chodzą do szkoły, coraz rzadziej wyjeżdżamy na weekendy. Co robić w wolne dni? Jak miło i atrakcyjnie spędzać czas z pociechami?
My proponujemy Państwu zajrzenie w którąś sobotę lub niedzielę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Są tam organizowane bardzo interesujące edukacyjne warsztaty dla dzieci i całych rodzin. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – jako publiczna instytucja kultury, realizuje swą misję integracji edukacji kulturalnej i przyrodniczej, przekształcając się w muzeum kultury i natury.
Edukacyjne programy dla najmłodszych są opracowane bardzo starannie. Organizatorzy dokładają starań, by były mądre i wartościowe i atrakcyjne dla dzieci.
Najmłodszym gościom, którzy odwiedzają wilanowską rezydencję, proponuje się różnorodne formy aktywności, łączące edukację historyczną i ekologiczną.

Przygotowując zajęcia, dyrekcja Muzeum zawiera w nich różne elementy, poprzez które w atrakcyjne formie zapoznaje się najmłodszych z dziedzictwem kulturowym. W ofercie są zajęcia z kaligrafii, warsztaty haftu, kulinarne czy różnego rodzaju zajęcia z elementami historycznych rekonstrukcji.

Wilanowskie projekty spotykają się z dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Są przez nich doceniane.

Te rodzinne programy zostały uznane za najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci organizowane w stolicy. Przyznano im nagrodę „Słoneczniki”.
Bogata oferta edukacyjna jest skierowana zarówno do rodzin z dziećmi, dla których warsztaty w pałacu stały się stałą formą wspólnego spędzania czasu, jak i do szkolnych grup, które – zamiast tradycyjnego zwiedzania – biorą udział w inspirujących lekcjach muzealnych.
Najmłodsi goście Muzeum Pałacu Króla Jana III wracają do Wilanowa wiele razy, aby wziąć udział w kolejnych atrakcjach, których co roku przybywa w muzealnej ofercie.
A jakie zajęcia poleca TVP ABC?

Wtorki i czwartki

WARSZTATY KULINARNE dla grup – „W staropolskiej kuchni” lub „Jesień z makiem, z pasternakiem”
Zapraszamy do wilanowskiej kuchni. W jaki sposób przygotować rybę, która byłaby częściowo upieczona, częściowo ugotowana, a częściowo usmażona? Jaka jest tajemnica przepisu na kaszę bez kaszy? Czy miód ze szpinakiem to deser, czy główne danie? Właśnie tego można m.in. dowiedzieć się, biorąc udział w tych warsztatach. To doskonała i smakowita zabawa.

Zajęcia są adresowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, w wieku od 10 do 18 lat. Odbywają się we wtorki i w czwartki o godz. 9.30 lub 12.00, zawsze w tym samym miejscu – w wilanowskiej kuchni Villa Intrata. Na te warsztaty trzeba się wcześniej umówić. Rezerwacji można dokonać telefonicznie – nr tel. 22 544 28 50, mailowo –bilety@muzeum-wilanow.pl lub przez Internet – www.bilety.wilanow-palac.pl.

Nauczyciel może sobie wybrać dowolny termin i zarezerwować konkretny dzień dla swojej grupy. Zresztą nie musi to być nauczyciel i szkolna klasa.
To może być również pomysł na zorganizowanie urodzin dziecka, które na takie zajęcia zaprosi swoich gości. Ważne jest, by była to grupa, licząca nie więcej niż 20 osób.

W tej chwili do wyboru są dwa tematy – ogólny, który wprowadza w zagadnienia staropolskiej kuchni i bardziej szczegółowy, związany z jesienią – „Jesień z makiem, z pasternakiem”.
Warsztaty odbywają się w przestrzenie dostosowanej do dzieci, które pod okiem profesjonalnych kucharzy, ubrane w kucharskie fartuchy i czapki, gotują według XVII-wiecznych przepisów. Potem wszyscy zasiadają do stołu i jedzą to, co upichcili. Takie zajęcia pobudzają smaki i wyobraźnię. Pokazują, jak zaskakiwać gości niecodziennymi daniami.
Koszt kulinarnych warsztatów to 300 zł od całej grupy + 10 zł od osoby.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...