foto

Czy mają Państwo już pomysły na to, jak spędzać z dziećmi jesienne weekendy? Nie? TVP ABC ma! Proponujemy Państwu pójście w niedzielny poranek do Warszawskiej Opery Kameralnej.

„Rodzinne poranki operowe” to edukacyjny cykl, adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do ich rodziców.
Każde spotkanie jest poświęcone jakiejś operowej postaci – to bajka opowiedziana przez narratora i ilustrowana muzyką w wykonaniu śpiewaków Warszawskiej Opery Kameralnej i zespołu kameralnego. Spotkania prowadzi narrator – Pan Libretto, w którego postać wciela się znany aktor – Andrzej Ferenc. Poranki w zabawny, lekki i przystępny sposób wprowadzają najmłodszych w świat opery. Nie mniej ważnym elementem programu jest wspólna zabawa dzieci i rodziców w niecodziennej scenerii Warszawskiej Opery Kameralnej, wspólne doświadczanie muzyki i teatru.
Wszystkie spektakle trwają nie dłużej niż godzinę, łącznie z przerwą na zabawę czy oglądanie instrumentów.

Co będzie można zobaczyć tej jesieni?

W listopadzie – w niedzielę, 22-go, o godz. godz. 10.30 i godz. 12.15 zaplanowano przedstawienie według opery „Kopciuszek” G. Rossiniego pt.: „ANGELINA”.
Tytułowa postać to właśnie Angelina, biedna dziewczyna o niezwykłej dobroci. Jej historia przypomina losy bajkowego Kopciuszka. Angelina ma dwie okropne starsze siostry, chce iść na bal, w czym pomaga jej tajemniczy dobroczyńca. Zakochuje się w niej książę, a na końcu Angelina zostaje księżną, przebacza siostrom i ojczymowi złe traktowanie. Operowy Kopciuszek to jedna z najbardziej popisowych partii operowych. W przedstawieniu dla dzieci, tak jak w jego dorosłej wersji, wiele jest wirtuozerii śpiewaków, komizmu i uroczej muzyki.

I ostatni poranek 2015 roku – w Mikołajki – 6 grudnia o godz. 10.30 i o godz. 12.15. Wtedy ponownie zaplanowano „Rzekomą ogrodniczkę”, poranek operowy przygotowany na podstawie opery „La finta giardiniera” W. A. Mozarta. Akcja przedstawienia toczy się dawno temu we Włoszech. Tytułowa postać to piękna Sandrina, która w domu burmistrza pełni rolę ogrodniczki, a tak naprawdę jest kimś innym. Kolorowy i zabawny spektakl opowiada o jej tajemnicy i o przeżyciach pozostałych postaci: zakochanego w niej burmistrza, Serpetty i Narda – służących, kuzynki Armindy, kawalera Ramiro i hrabiego Belfiore. Najważniejsze, że wszystko dobrze się kończy. Poranek jak zwykle poprowadzi narrator Pan Libretto, w którego rolę wcielił się znakomity aktor Andrzej Ferenc.

Na operowe poranki zapraszamy do Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie, w Al. Solidarności 76b.
Bilety można kupić na www.bilety.operakameralna.pl i w kasie biletowej Warszawskiej Opery Kameralnej. Kosztują 30 zł/szt.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...