foto

Rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy chcą mówić dzieciom o ich prawach, uczyć odpowiedzialności i szacunku do innych ludzi, w tym do ich odmienności TVP ABC poleca książkę „Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa małych i dużych”. Książka ukaże się w połowie września nakładem wydawnictwa JEDNOŚĆ dla DZIECI.

To już drugie wydanie tej znakomitej książki, uzupełnione i opatrzone nowymi ilustracjami – pełna humoru skarbnica wiedzy o prawach dziecka. Jej autorką jest Joanna Krzyżanek, a śliczne ilustracje wykonał Zenon Wiewiurka.
„Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa małych i dużych” to opowieść o małych mieszkańcach kamienicy przy ulicy Tulipanowej. I o tym, że to dobrze, iż różnimy się między sobą. Bo co by było, gdyby na świecie wszyscy lubili jeść agrestowe ciasto, jeździć na rowerze, szyć z gałganków lalki i króliczki z bardzo długimi uszami, nosić sukienki oraz filcowe kapelusiki? I wszyscy wyglądaliby tak samo?
Ta książka buduje w dzieciach poczucie własnej wartości i świadomość przysługujących praw. Zabawny i mądry tekst jest wartościową lekturą dla każdego – i dużego, i małego
Tej książki potrzebują dzieci – by wiedziały, jakie mają prawa, by rozumiały, że muszą szanować prawa innych! Potrzebują tej książki dorośli, rodzice i nauczyciele – by wiedzieli, w jaki sposób mówić dzieciom o ich prawach, by potrafili uczyć je odpowiedzialności! Zaprojektowane i wymyślone przez autorkę prawa powstały w zgodności z Konwencją o prawach dziecka.

Pierwsze wydanie zostało nagrodzone w VII edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku”, organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
Ta edycja jest objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...