foto

Szykuje się kolejna niespodzianka dla młodych miłośników książek detektywistycznych.
26 sierpnia w księgarniach pojawi się 5 część przygód Tomusia Orkiszka i jego przyjaciół: kotki Kici, chomika Euzebiusza oraz rybki Klotyldy. To pasjonująca lektura dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem.

Autorką serii pt.: „Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy” jest Agnieszka Stelmaszyk, a piękne ilustracje to dzieło Anny Oparkowskiej. Książki ukazują się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.
W każdym tomie jest opowiedziana odrębna historia, dlatego można zacząć czytać od najnowszej części pt. „Przybysze z gwiazd”
W tym tomie Tomuś i jego przyjaciele spędzają wakacje na wsi, u wujka Juliana. Jednak zamiast ciszy i spokoju na łonie natury, młodzi detektywi stają przed kolejna zagadką – ktoś wycina dziwne koła na polu pana Mateusza.
Tomuś, Euzebiusz, Klotylda i Kicia nie mogą pozostawić mieszkańców wioski bez pomocy. Od razu rozpoczynają śledztwo, ustawiając na tarasie teleskop i obserwując. niebo.
Czyżby tajemnicze zdarzenia miały coś wspólnego z kosmitami? Podobnie myślą dziennikarze, którzy przyjeżdżają na miejsce zdarzeń. A może istnieje inne wytłumaczenie?

Więcej o 4. tomie z serii „Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy” można przeczytać TUTAJ.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...