foto

Wszystkim dzieciom i rodzicom rekomendujemy 6. numer naszego miesięcznika – barwny, mądry magazyn „TVP ABC”!

W tym wydaniu edukacyjnego miesięcznika „TVP ABC” Pelikan, Rozgwiazda i Stonoga przedstawiają dzieciom litery „p”, „r” i „s”, a gość specjalny – Ślimak – zapoznaje z literą „ś”.
Jest też kolejna lekcja języka migowego oraz wiele interesujących zabaw dla najmłodszych, kolorowanki, lekcja angielskiego, a także opowieść o Bazyliszku – dziwnym stworze, który niegdyś żył w podziemiach Starego Miasta w Warszawie.
Zbliża się początek roku szkolnego. Pierwsze dni w nowym miejscu to często trudny czas dla dzieci. Dlatego dobrze znaleźć czas i porozmawiać z pociechą o tym, jak wygląda przedszkole czy szkoła, co będzie się w tam działo i zapewnić, że dziecko jest tam bezpieczne. W tych rozmowach pomoże rodzicom gra „Czy szkoła jest wesoła?”

W tym numerze jest również zaproszenie do wspólnego obchodzenia Dnia Dobrej Wiadomości, który przypada 8 września. Zachęcamy, by w tym dniu wyszukiwać dobre wiadomości, dzielić się nimi także z dziećmi i obserwować, co się wydarzy!
Tym razem do pisma jest dołączony pierwszy tom „Klubu Jeżyka” – nowej serii edukacyjnej dla i dzieci w wieku od 4 do 7 lat i ich rodziców, która krok po kroku pomoże przygotować pociechy do nauki w szkole. Każdy zeszyt jest opracowany na bazie podstawy programowej wychowania przedszkolnego Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Tym z Państwa, którzy mają kłopoty z kupieniem naszej gazety dla swoich pociech podpowiadamy, że edukacyjny magazyn „TVP ABC” można zamówić w prenumeracie i to nie wychodząc z domu, przez Internet prenumerata magazynu TVP ABC.

pozostałe aktualności