foto

Dla kolekcjonerów naszego magazynu krótki opis tego, co zawiera 5. numer „TVP ABC”.

W tym miesiącu dzieci poznają literki m, n, o, ń i ó. Przedstawiają je Małpa, Nietoperz, Orangutan oraz goście specjalni – Koń i Żółw.
Wszystkie maluchy, które uwielbiają baśnie czeka niespodzianka – zabawy i łamigłówki z bohaterką jednej z najpopularniejszych bajek, z dziewczynką w czerwonej czapeczce. 19 lipca obchodzimy bowiem Dzień Czerwonego Kapturka.
Poza tym w gazecie: ciąg dalszy opowiadania „Wielka wyprawa po skarb”, interesujące informacje o niezwykłych ssakach – nietoperzach, o odległej Tajlandii, kolejna lekcja angielskiego i nauka migania, a także podpowiedź, jak zrobić jadalną miseczkę na maliny oraz konkursy i rebusy.
Do tego numeru pisma jest dołączony uroczy, pluszowy szczeniaczek, który na pewno spodoba się każdemu dziecku i nie będzie chciało się z nim rozstawać. Ale to żaden problem. Maskotka jest na tyle mała, że mieści się w każdej kieszonce.

To letnie wydanie magazynu TVP ABC kryje w sobie mnóstwo zagadek, na które odpowiedzi można znaleźć w poprzednich numerach gazety. To znakomita propozycja zabawy w czasie długiej podróży. Zagadki można złożyć w małą książeczkę, bardzo praktyczną w czasie jazdy samochodem czy pociągiem. <

pozostałe aktualności