foto

Jak zachęcić dzieci do dbania o środowisko? Można pokazać im dobry przykład – pod tytułem Agi Bagi. To animowana bajka, która zyskała rzeszę młodych fanów na całym świecie. Jest wyświetlana w ponad 40 krajach. Można ją było oglądać również w TVP ABC wiosną tego roku.

Teraz opowieść o niezwykłych bohaterach jest też w książkowej formie. Na podstawie tej bajki powstały bowiem cztery książeczki:
„Stos odpadków”, „Psotny wiatr”, „Nowy lasek” i „Owocek”,
które od 17. czerwca są do kupienia w naszych księgarniach.
Seria ukazała się nakładem wydawnictwa MUZA.

Agi Bagi to niewielka planeta. Po jednej jej stronie mieszkają Agingi, a po drugiej – Bagingi. Wszystko, co się dzieje na Agi, ma wpływ na to, co wydarzy się na Bagi i na odwrót. Jeśli odpadki z Agi zostaną wrzucone do wielkiej dziury, tak jak w książeczce „Stos odpadków”, przelecą na drugą stronę planetki i zaśmiecą Bagi. Z kolei jeżeli Bagingi zatroszczą się o korzenie jagigody, to Agingi będą miały pyszne owoce („Owocek”). W „Nowym lasku” Agingi i Bagingi pokazują dzieciom jak jest ważne dbanie o drzewa, a „Psotny wiatr” naprawia złamany korzeń i kręci wiatrakiem, aż powstaje prąd.

Seria Agi Bagi w unikatowy sposób przekazuje najmłodszym wiedzę o przyrodzie. Ekologiczna wrażliwość i rozbudzanie dziecięcej ciekawości to najważniejsze edukacyjne zadania, przyświecające jej twórcom. Przygody Agingów i Bagingów, Gadziny, Wodza i Siłacza pokazują, jak dbać o przyrodę oraz jak ważna jest współpraca i życie w harmonii.
Autorką serii jest Iwona Krynicka.
Książeczki są godne polecenia już dla dwulatków. Barwne ilustracje, twarda oprawa i grube kartonowe stronice i niewielki format są gwarancją, że każdy maluszek bardzo chętnie sięgnie po każdą z nich.
Serial „Agi Bagi” to fenomen polskiej animacji. Światowy sukces odniósł dzięki połączeniu doskonałej techniki z niezwykle aktualną tematyką. Zdobył nie tylko dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, ale także nagrodę „Złoty Tobołek Koziołka Matołka” na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA2015 w kategorii Teraz Przedszkolaki Mają Głos, gdzie jurorami były dzieci.

„Agi Bagi” będą emitowane w TVP ABC jesienią. Zapraszamy!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...