foto

Już od wtorku – 16 czerwca polskie dzieci mogą zacząć zaprzyjaźniać się z sympatyczną postacią – Koko Smoko.

Do naszych księgarni trafia bowiem pierwszy tom popularnej na całym świecie serii książek o ciekawskim smoku ognistym – „Mały Koko Smoko idzie do szkoły”.
Książka ukazała się nakładem
wyd. PRÓSZYŃSKI i S-ka.
Kokos to mały smok ognisty. Jest sprytny, odważny, a przede wszystkim ciekawski. Wraz z rodzicami i przyjaciółmi żyje na nieodkrytej do tej pory Smoczej Wyspie. Jak wszystkie dzieci, również on musi chodzić do szkoły, żeby nauczyć się pisać, liczyć i… pływać. Już pierwszego dnia po drodze do szkoły zaprzyjaźnia się z Oskarem – małym smokiem żarłokiem, którego rodzice nie chcą, żeby chodził do szkoły.
„Właściwie to szkoda” – pomyślał Kokos.
„To bardzo wielka szkoda” – uważał Oskar, ponieważ marzył o tym, by nauczyć się pisać i rachować.
Czy uda im się przekonać rodziców Oskara, że w szkole można nauczyć się wielu potrzebnych rzeczy?

Autorem serii książeczek jest niemiecki pisarz – Ingo Siegner. Urodził się w 1965 roku w Hanowerze, a dorastał w niewielkiej miejscowości – Grosburgwedel. Po ukończeniu szkoły odmówił pójścia do wojska i okres służby odbył jako wolontariusz-pracownik socjalny. Następnie wyjechał do Francji, gdzie pracował jako opiekun dzieci. Po powrocie krótko studiował na uniwersytecie, aż w końcu wylądował na dłużej w firmie, która zajmowała się organizacją wczasów i wyjazdów rodzinnych. Wiele podróżował, wymyślając jednocześnie fantastyczne opowieści dla dzieci. Nauczył się rysować i został ilustratorem książek. Jego książki o Kokosku, które zostały przełożone na wiele języków, podbiły serca młodych czytelników i zjednały mu rzesze zagorzałych fanów. Obecnie Ingo Siegner mieszka w Hanowerze, zajmując się pisaniem i ilustrowaniem książek.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...