foto

Zapraszamy na Festyn Rodzinny pod znakiem Czerwonego Noska. Impreza odbędzie się 6 czerwca, w godz. 13 – 20, w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu przy Placu Hoovera. Organizatorem jest fundacja „Dr Clown”.

Polecamy ten Festyn i dużym i małym – będzie doskonała zabawa!
Ci, którzy w sobotę wybiorą się na Krakowskie Przedmieście ze swoimi pociechami, znajdą odpowiedzi na pytania, ważne dla każdego dziecka. Maluchy dowiedzą się m.in. jak wyczarować czerwony nos? Jak żonglować 4 piłeczkami? Która budowla z LEGO jest najwyższa i co potrafi pies pana policjanta?
W stoiskach, urządzonych przez Fundację, będzie można malować twarze, grać na instrumentach, robić eksperymenty chemiczne i ceramiczne ozdoby. Mali goście stworzą imponujące budowle z klocków i będą kręcić – inspirowane tęczą – kolorowe lizaki z Manufakturą Cukierków, wcielą się w rolę kierownicy autobusu bądź wyruszą w filatelistyczną podróż i opowiedzą Trostisiowi o swych lękach.
PCK zaprasza na pokazy ratownictwa. Będzie też można wsiąść na stacjonarny rower, który stanie przy Pomniku Mickiewicza.
A przede wszystkim będzie można udowodnić, że jest sposób na pomnażanie uśmiechów na buziach dzieci w szpitalach. Smok Bobini wyczaruje wielkie bańki mydlane. Poza nauką magicznych sztuczek i możliwością wykonania niepowtarzalnego zdjęcia w foto-budce, będzie też okazja by spotkać osoby znane z mediów m.in.: Marzenę Rogalską, Martę Kielczyk, Magdę Steczkowską, Elżbietę Romanowską, Annę Cieślak, Mariolę Bojarska i Włodzimierza Zientarskiego.
Przygotowano też wiele konkursów i loterii z cennymi nagrodami.
Poza tym organizatorzy zapraszają do filmowego namiotu by spróbować sił w profesjonalnym dubbingu, podłożyć głos wybranej postaci z kinowego hitu i poczuć się jak gwiazda ekranu!
Atrakcji i magicznej aury nie zabraknie i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

O fundacji „DR CLOWN” słów kilka…
Fundacja „Dr Clown” powstała w 1999 roku. Jej celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych, a misją – przekonanie, że smutek można leczyć.
Ponad 500 wolontariuszy, w przebraniu „Doktora Clowna” co roku odwiedza w całej Polsce ponad 42 tysiące potrzebujących. Podczas każdej wizyty rozdają radość, uśmiech i czerwony nosek – niezbędny, magiczny rekwizyt. Efektem każdej takiej wizyty jest nie tylko minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby czy hospitalizacji. To również wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej. Program terapii śmiechem i zabawą jest realizowany w ponad 78 szpitalach oraz 110 placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.
Wolontariusze co miesiąc rozdają ok. 3000 czerwonych nosków.
„Doktorzy clowni” sprawiają, iż żaden pacjent w szpitalu, żaden chory czy niepełnosprawny nie jest smutny.
Największym świętem Fundacji i corocznym ukoronowaniem wszystkich akcji jest Dzień Czerwonego Noska, organizowany w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Od siedmiu lat ta impreza skupia tysiące gości, przyjaciół i wolontariuszy z całej Polski.

Dlaczego warto się śmiać?
Już Arystoteles stwierdził, że „śmiech jest ćwiczeniem fizycznym wielce dla zdrowia korzystnym”.
Poczucie humoru, czasem bywa odbierane jako dar, czasem umiejętność. W Fundacji „Dr Clown” jesteśmy przekonani, iż można je doskonalić i rozwijać. Znane są osoby, które dzięki niemu mają ponadprzeciętną umiejętność odnajdywania w każdej sytuacji jaśniejszych stron, dystansowania się do tego, co trudne i szare, a przez to lepszego funkcjonowania w sferze fizycznej i psychicznej. Najlepszym gwarantem długowieczności jest optymizm i wiara w swoje kompetencje oraz poczucie sprawczości. Dlatego budząc się, warto pomyśleć o czymś pozytywnym, warto uśmiechać się do innych, czy wręcz, zapewniać sobie seanse komedii w dobrym towarzystwie. Oto arcypoważne argumenty terapeuty – „Doktora Clauna”.
Śmiech:
• zapewnia nam lepsze dotlenienie organizmu, albowiem zwykle człowiek oddycha bardzo płytko. Śmiejąc się, podczas jednego wdechu pobieramy nie 0,5, ale 1,5 litra powietrza
• zmniejsza chrapanie, gdyż oddziałuje bardzo dobrze na mięśnie podniebienia i gardła.
• poprawia odporność…...mówiąc krótko śmiech mobilizuje organizm do szybszego wykrywania „wrogów” atakujących organizm i do skuteczniejszej jego obrony, przyspiesza bicie serca i krążenie krwi, dzięki czemu wpływa pozytywnie na wysoki poziom ciśnienia oraz choroby serca
. • podwyższa stężenia adrenaliny w mózgu, co wpływa stymulująco na pracę tego organu
• zwiększa uwagę, poprawia pamięć i kojarzenie, podwyższa zdolność uczenia się i kreatywność
• łagodzi szereg dolegliwości psychosomatycznych, takich jak: uporczywe migreny, ataki astmy, alergie, bezsenność, reumatoidalne zapalenia stawów, wrzody żołądka i dwunastnicy
• przyspiesza rekonwalescencję po zabiegach chirurgicznych
• aktywizuje mięśnie brzucha i twarzy
• hamuje wydzielanie hormonów stresu: adrenaliny i kortyzolu
• Śmiech przyśpiesza trawienie i pobudza przemianę materii, co powinno być zachętą dla tych wiecznie odchudzających się!
Jeśli chodzi o korzystne oddziaływanie poczucia humoru na sferę psychiczną minimalizuje on negatywne emocje: złość, niechęć, gniew, żal, rozczarowanie oraz w zmniejsza poziom lęku. Wyrasta też zdolność radzenia sobie ze stresem. Kiedy mamy poczucie humoru, potrafimy postrzegać trudne sytuacje jako wyzwania, którym na pewno sprostamy.
Śmiech sprzyja też sukcesowi. Zmniejsza nieśmiałość i zjednuje akceptację otoczenia. Ludzie z poczuciem humoru są bardziej kreatywni, mają lepsze relacje z innymi osobami w pracy. W Stanach Zjednoczonych zbadano grupę ludzi, serwując jej oglądanie wesołych filmów. Wskaźniki przygnębienia zmalały o 98 %, gniewu – o 75 %, a zmęczenia – o 87 %.
Podsumowując – śmiech nie tylko zapobiega powstawaniu chorób. Wspomaga też procesy leczenia i rekonwalescencji. Ułatwia powrót do dobrego samopoczucia, dodaje energii. Poza tym wesołe osoby są przyjemniejszymi towarzyszami życia, gdyż lepiej znoszą kryzysy.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...