foto

Już w najbliższy weekend, 6 i 7 czerwca, młodzi artyści z warszawskiej Warsztatowej Akademii Musicalowej dadzą unikalny koncert „Musicalowy Odlot” . Weźmie w nim udział około 500 dzieci oraz artyści z Teatru Muzycznego ROMA.

Koncert pod tytułem „Musicalowy Odlot” to widowisko muzyczne oparte na piosenkach pochodzących z najpopularniejszych utworów tego gatunku. Jest to w głównej mierze prezentacja efektów rocznej pracy młodych artystów ze wszystkich grup wiekowych.
Widowisko obfituje w efekty multimedialne i barwną stylizację, efektowne układy choreograficzne oraz bajeczne kostiumy (w przedstawieniu będzie wykorzystanych ponad 2000 kostiumów).
Jednak główną atrakcją jest repertuar: niezapomniane, ponadczasowe piosenki z najsłynniejszych światowych musicali takich jak: „Koty”, „Grease”, „Wicked”, „Elizabeth”, „Sister Act”, „Hair Spray”, „Memphis”, „Newsies”, „Fame” czy chociażby „Charlie i fabryka czekolady”.
Obok młodych artystów na cenie wystąpią musicalowi aktorzy, znani z inscenizacji Teatru Muzycznego ROMA m.in.: Edyta Krzemień, Anna Sztejner, Paweł Podgórski, Marcin Wortmann.
„Tradycją już jest, że co roku organizujemy koncert, który cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem. Spotykamy się przez cały tydzień. Pracujemy od poniedziałku do niedzieli, a efekty można będzie zobaczyć już 6 i 7 czerwca w Teatrze Roma. Pamiętajmy, że są inne dzieci, które nie zawsze mogą być z nami, dlatego co roku pomagamy potrzebującym. W tym roku dochód ze sprzedaży biletów jest przeznaczony na zakup sprzętu diagnostycznego, który trafi do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci SPZOZ” – mówi Paweł Podgórski – Dyrektor Warsztatowej Akademii Musicalowej.

Warsztatowa Akademia Musicalowa – w skrócie WAM – jest niepubliczną placówką oświatową, która powstała w październiku 2006 roku specjalnie z myślą o utalentowanych młodych ludziach, pragnących realizować swoje artystyczne marzenia. Jej założycielem jest Paweł Podgórski – aktor i pedagog od lat związany z Teatrem Muzycznym Roma, w którym wykonywał główne role w musicalach: „Mamma Mia”, „Upiór w operze”, „Taniec Wampirów”, „Koty”, „Grease” czy „Miss Saigon”.
Celem Akademii jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności niezbędnych młodym artystom musicalowym oraz przygotowywanie autorskich projektów teatralnych, filmowych i muzycznych. Wychowankowie szkoły uczą się w swoich grupach wiekowych wielu technik tańca, akrobatyki, musicalowego i estradowego śpiewu oraz uczestniczą w zajęciach aktorskich.
Warsztaty odbywają się w dwóch siedzibach, w profesjonalnie przygotowanych salach. WAM dysponuje także własnym studiem nagrań oraz profesjonalnym sprzętem do zajęć akrobatycznych.
Kadra Akademii to aktywni zawodowo artyści, występujący na wielu muzycznych i dramatycznych scenach w Polsce i zagranicą oraz zawodowi instruktorzy i wykładowcy. Cechuje ich prawdziwe zamiłowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wieloletnie doświadczenie. Instruktorzy – poza rzetelnym przygotowaniem warsztatowym do zajęć – pamiętają o konieczności zagwarantowania swoim wychowankom okazji do zabawy.
Młodzi artyści biorą udział w wielu krajowych i zagranicznych wyjazdach m.in. do Nowego Jorku, Paryża, Londynu, Krakowa czy Gdyni. W ich trakcie występują oraz kształcą się warsztatowo pod okiem znakomitych artystów musicalowych. Ferie zimowe i wakacje spędzają na musicalowych obozach WAM.
Honorowy patronat nad Akademią sprawuje Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, który wielokrotnie doceniał jej wychowanków, angażując ich do swoich inscenizacji słynnych musicalowych produkcji.
Wychowankowie WAM biorą również udział w prestiżowych uroczystościach, występują w filmach i serialach, pracują w dubbingu oraz nagrywają płyty. Droga do artystycznej kariery stoi przed nimi otworem, bowiem mają duże umiejętności w zakresie gry aktorskiej, tańca i śpiewu.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...