foto

W czwartek, 28 maja, a właściwie już w środę – 27 – po południu, w Suwalskim Ośrodku Kultury rozpocznie się XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2015”. Podczas kilku dni będzie można obejrzeć prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 25 lat z Polski i kilku krajów europejskich.
Festiwal potrwa do soboty – 30 maja.

Uczestnicy, tak jak co roku, powalczą o Grand Prix festiwalu oraz o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier w kategoriach: taniec i śpiew.
Laureaci Muszelek wezmą udział w koncercie finałowym. Części konkursowej będą towarzyszyć zajęcia warsztatowe i integracyjne.

W ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2015” – oprócz finałowego Koncertu Galowego – wychodząc naprzeciw inicjatywie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, promującej polską kulturę i jej twórców, organizatorzy festiwalu zaplanowali także koncert poświęcony piosenkom Janusza Kondratowicza, zmarłego w lipcu 2014 r., w wieku 73 lat – poety, dziennikarza, autora słów do blisko tysiąca piosenek. Kondratowicz napisał teksty do około 150 wielkich przebojów – m.in.: „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, „Trzynastego” Katarzyny Sobczyk czy też „Powrócisz tu” Ireny Santor.
Piosenki do koncertu może przygotować każdy uczestnik konkursu jako drugi utwór. Do koncertu tematycznego są również zaproszeni tancerze, którzy opracują choreografię do muzyki z tekstem Janusza Kondratowicza.

Koncert laureatów, jak i koncert poświęcony pamięci Janusza Kondratowicza, zostanie zarejestrowany i wyemitowany na antenie Telewizji Polskiej SA.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...