foto

23 maja 2015 r. w Warszawie odbędzie się Pierwszy Maltański Dzień Dziecka w stolicy – charytatywna impreza organizowana przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA.

Inicjatywa Maltańskiego Dnia Dziecka powstała w 2010 r. na kanwie projektu Opłatek Maltański, którego historia sięga 2002 r. Z potrzeby serca i chęci niesienia pomocy nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, zrodził się pomysł przygotowania spotkania dla potrzebujących najmłodszych naszych miast. Od pięciu lat Maltańskie Dni Dziecka odbywają się na Śląsku. Dotychczas uczestnikami wydarzenia były dzieci z Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Katowic. Łącznie do tej pory w Maltańskim Dniu Dziecka wzięło udział blisko 1000 dzieci.
W tym roku Maltański Dzień Dziecka po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie. Stołeczna edycja jest skierowana do grupy ok. 80 niepełnosprawnych i potrzebujących dzieci w wieku od 5 do 12 lat oraz ich rodziców i opiekunów, którzy są objęci opieką Ośrodków Pomocy Społecznej dzielnic Śródmieście i Wola.
W czasie spotkania na dzieci czeka wiele atrakcji:
• kurs pierwszej pomocy, przeprowadzony przez Maltańską Służbę Medyczną i połączony z oglądaniem karetki,
• warsztat tańców ludowych poprowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej,
• warsztaty artystyczne połączone ze zwiedzaniem wystaw, przeprowadzone przez Centrum Sztuki Współczesnej,
• pokazy żonglerki i robienie zwierzątek z balonów (występ clownów),
• zabawy z chustą animacyjną,
• gry i zabawy ruchowe
Dla uczestników zostanie też przygotowany poczęstunek w formie grilla. A każde dziecko może się spodziewać małego, miłego prezenciku!
Chcąc uczynić ten dzień naprawdę wyjątkowym potrzeba było wsparcia wielu firm i instytucji, którym nie jest obojętny los najmłodszych mieszkańców Warszawy.
Przypominamy i zapraszamy! Maltański Dzień Dziecka odbędzie się 23 maja 2015 r. w Parku Rzeźby przed Zamkiem Ujazdowskim przy ul. Jazdów 2.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...