foto

Pod koniec kwietnia do księgarni trafiły dwie nowe książeczki z serii „POCZYTAJKI POMAGAJKI” wydawnictwa Muza SA – „Zmyślacz” i „Gaduła”. Również te pozycje, podobnie inne z tego cyklu, są wielką pomocą dla rodziców w pokonywaniu wychowawczych kłopotów.

Najnowsze „POCZYTAJKI POMAGAJKI” wspierają rodziców w walce ze skłonnością do kłamstwa oraz nadmiernym gadulstwem ich pociech.

„Zmyślacz” to historia Pawła, chłopca obdarzonego ogromną wyobraźnią. Niestety, wymyśla on historie, które często mijają się z prawdą. Opowiada kolegom o swoim tacie – słynnym podróżniku, o nieistniejących osobach i przedziwnych przygodach. Dzieci odkrywają, że Paweł zmyśla, a przecież nikt nie lubi kłamców. Na szczęście wychowawczyni klasy wpada na pomysł, jak lepiej spożytkować fantazję ucznia.
„Zmyślacza” napisała Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka wielu książek dla dzieci, tłumaczka z włoskiego oraz krytyk sztuki. Obecnie mieszka w Brazylii. Jak sama twierdzi: „Przepadam za swoją pracą, lubię jej skrajny charakter, rozpięty między ciszą pisania a gwarem spotkań z czytelnikami. Pisanie dla dzieci to jedna z moich życiowych funkcji, to oddech, wentyl, sens”.

Z kolei Julka – tytułowa „Gaduła” mówi prawdę, za to buzia się jej nie zamyka. Mówi i mówi, co bywa męczące nie tylko dla jej rodziców, ale także dla kolegów w przedszkolu. Dzieci zaczynają jej unikać, aż do dnia, kiedy to się okazało, że Gaduła ma świetne pomysły i wymyśla najlepsze zabawy.
Barbara Kosmowska, autorka „Gaduły”, debiutowała jako licealistka. Zdobyła wiele nagród w konkursach poetyckich i prozatorskich. Pisze zarówno książki dla dzieci, jak i dla dorosłych. Stworzyła także wiele słuchowisk radiowych.

„POCZYTAJKI POMAGAJKI” to seria, której celem jest wsparcie dzieci, szczególnie w przełomowych dla nich momentach: kiedy sytuacja w rodzinie jest napięta, gdy z domowego zacisza trafiają do środowisk szkolnych lub przedszkolnych oraz gdy spotykają rówieśników, którzy różnią się od nich i których zachowania czasem trudno zaakceptować.
„Zmyślacz” i „Gaduła” – dzięki swoim przygodom w przedszkolu – dowiadują się, że zawsze warto próbować, bo… podobnie jak inni bohaterowie serii „POCZYTAJKI POMAGAJKI”: „Nieśmiałek”, „ChoroWitek”, „Sama”, „ArcyBolek”, „Nowa w przedszkolu” czy „Dokuczalska”, każdy jest ważny!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...