foto

W środę, 6 maja, do księgarni w całe Polsce trafia kolejna, już trzecia, przygodowa książka z serii „Terra Incognita” – „Zaklinacze wiatru” Agnieszki Stelmaszyk. Polecamy ją szczególnie 9 – 11-latkom.

Autorka sięga do najlepszych wzorców powieści dla dzieci i młodzieży. Zaprasza młodych czytelników w podróż po znanych i nieznanych miejscach, opisuje przyrodę – malownicze krajobrazy, rośliny i zwierzęta. Opowiada o wydarzeniach historycznych i ciekawostkach geograficznych. Książka przykuwa uwagę nie tylko fascynującą treścią, wartką akcją, ale i formą edytorską. Wewnątrz okładki znajduje się mapa, natomiast w środku – interesująco wykonane, czarno-białe ilustracje.
Z pewnością jesteście ciekawi, o czym są „Zaklinacze wiatru”. Uchylamy rąbka tajemnicy…
Gorące powietrze wisiało nad rezerwatem Eden w północnej Tanzanii. Nie ono było jednak źródłem kłopotów. Tuż przy rezerwacie bogaty inwestor postanowił wybudować wysypisko toksycznych odpadów. Nie obchodzi go los zwierząt ani zatrute środowisko. Rodzina Bratkowskich przybywa na pomoc. Kim jest nowy właściciel rezerwatu i czy uda się go przekonać, by nie sprzedawał posiadłości, którą otrzymał w spadku? To wciąż nie koniec problemów bohaterów. Ponura historia z przeszłości, tajemniczy skarb sułtana, zdrada i porwanie – to wszystko czeka na Was w nowym tomie przygód sprytnego rodzeństwa.
Zachęcamy do odkrycia tajemnicy Zaklinaczy Wiatru!

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...