hiphip-i-hurra

„Hip-Hip i Hurra” to 26-odcinkowy, polski serial animowany, którego autorką jest Elżbieta Wąsik. Każdy odcinek trwa 13 minut. Kreskówka ma edukacyjny charakter, jest parodią seriali detektywistycznych. To pełna humoru i komediowych zwrotów akcji historyjka. Dotychczas powstały dwie serie serialu.
Akcja tej detektywistycznej bajki rozgrywa się w świecie mówiących zwierząt. Głównymi bohaterami są: różowy hipopotam Hip-Hip – detektyw i Hurra – jego roztargniony asystent, fioletowa łasica.
Ten duet rozwiązuje różne zagadki i zgłębia przyrodnicze prawdy. Mali widzowie, przy okazji śledztw prowadzonych przez zabawną parę detektywów, dowiadują się, jak powstają chmury, wiatr, tęcza, skąd się biorą dzieci oraz poznają fakty z życia roślin i zwierząt.
W bajce również występują inne postacie m.in. żyrafa – malarka o imieniu Róża, w której jest zakochany Hip-Hip – wnikliwy i dociekliwy detektyw, jednocześnie skromny zwierzak, przewrażliwiony na punkcie swojego wyglądu. Pojawia się też Ciotka Kura – właścicielka domu, w którym mieszka Hip oraz Mrówka Misia, rezydująca w pudełku po zapałkach, które detektyw nosi w przedniej kieszeni koszulki. Misia jest praktykantką Hipa, bo marzy, by zostać detektywem.

Oglądaj w TVP ABC od 1 września codziennie o godz. 17.25, a od 2 września również o godz. 6.25 i o godz. 11.o5.

inne propozycje