foto

1 kwietnia Polskie Radio uruchomiło nowy program, skierowany do dzieci i rodziców – Polskie Radio Dzieciom. W ramówce znajdą się audycje z udziałem kultowych postaci – m.in. żaby Moniki i Kulfona, a także zupełnie nowych bajkowych bohaterów. Nie zabraknie również programów rozwijających kreatywność i zdolności artystyczne, audycji muzycznych, edukacyjnych oraz oferty dla rodziców. Polskie Radio Dzieciom jest nadawane w technologii cyfrowej, w systemie DAB+.

Polskie Radio Dzieciom to pierwszy ogólnopolski program zapewniający tak bogatą i wszechstronną ofertę audycji kierowanych do dzieci i rodziców, nadawany bez reklam. Codziennie słynny Magister Sprężynka zachęci najmłodszych do rozwiązywania edukacyjnych zagadek z dziedziny przyrody, chemii i fizyki, a sympatyczni i zadziorni Monika i Kulfon będą opowiadać zabawne historyjki oraz bajki okraszone ich niepowtarzalnym humorem.
Interaktywny „Warsztat Małego Artysty” zainspiruje do samodzielnego tworzenia rysunków, wycinanek i figurek, a także wspólnej zabawy z rodzicami.
Na antenie nie zabraknie również audycji poświęconej pięknu i bogactwu języka polskiego, z której Profesor Wyrazik w lekkiej i przystępnej formie opowie m.in., jak budować poprawne wypowiedzi oraz skąd wzięły się staropolskie przysłowia i wyrażenia.
Natomiast w „Bezpiecznym Maluchu” policjanci wraz z Kulfonem będą uczyć młodych słuchaczy zasad przestrzegania bezpieczeństwa, a także właściwego zachowania w sytuacji zagrożenia.
Stałe miejsce w ramówce znajdą też wspaniałe słuchowiska Polskiego Radia, nauka obcych języków, gry i zabawy.
Dopełnieniem będzie najpiękniejsza muzyka dla dzieci, zarówno z polskiego jak i zagranicznego repertuaru.
Polskie Radio Dzieciom zadba również o potrzeby rodziców, oferując im audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów, a wieczorami doskonałą muzykę jazzową.
„Polskiego Radia Dzieciom może słuchać cała rodzina – chcemy inspirować rodziców i zachęcać do wspólnej aktywności. Nasza antena będzie żywa, dlatego stawiamy na interakcję i kontakt ze słuchaczami” – mówi Dominika Sygiet-Seńczyszyn, sekretarz redakcji Polskiego Radia Dzieciom.

pozostałe aktualności