foto

Wiecie, co robi płaszczka w wakacje? Albo dlaczego jesienią liście spadają z drzew? Odpowiedzi na te i na inne pytania związane ze zwierzętami oraz naturą znajdziecie w książce „Dlaczego? Dlatego!” autorstwa wokalisty zespołu Video – Wojciecha Łuszczykiewicza. Książka ukazała się 18 marca, nakładem wydawnictwa MUZA SA.

Gdy lider rockowej grupy, a jednocześnie tata dwóch uroczych dziewczynek: siedmioletniej Lidki i dwuletniej Kalinki zabiera się za pisanie dla córeczek, musi powstać coś niezwykłego. Autor bawi się skojarzeniami, znaczeniem słów, rymuje i rozśmiesza.
„Dlaczego? Dlatego!” to zbiór krótkich historyjek, z których maluchy dowiedzą się: czemu sroka kradnie błyskotki, co robią niedźwiedzie zimą, że papugi nie dochowują tajemnicy i wielu innych rzeczy. Wiersze Łuszczykiewicza są pełne humoru i dziecięcej fantazji, odwołują się do stereotypów, tradycyjnych znaczeń słów i związków międzywyrazowych.
Przygody bohaterów „Dlaczego? Dlatego!” mogą być świetnym pretekstem do rodzinnej wycieczki, do lasu, parku albo zoo.
Duże, wyraźne litery mogą pomóc najmłodszym w nauce czytania. Dorośli też będą mieli frajdę z zadawania zagadek i szukania na nie odpowiedzi. „Dlaczego szpinak jest zielony? Bo popularność cukierków tak go okropnie złości, że pozieleniał… z zazdrości”.
Wojciech Łuszczykiewicz jest wokalistą rockowego zespołu Video, a także kompozytorem, autorem tekstów piosenek i dziennikarzem. Jest synem znanego dziennikarza Polskiego Radia, Włodzimierza Łuszczykiewicza.
Ilustracje do książki wykonał Piotr Wadowski – grafik, ilustrator i dizajner. Prywatnie jest tatą dwóch córek: pięcioletniej Leny i dwuipółletniej Kai.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...