foto

Mamy doskonałe wiadomości dla sympatyków wesołego Wikinga – Tappiego.
8 kwietnia do księgarni trafiły dwie nowe książeczki o jego przygodach, które ukazały się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

Pierwsza – „Tappi i wielka burza” szczególnie ucieszy młodsze dzieci – cztero- i pięciolatki.
Historie wchodzące w skład tego tomu opisują przeróżne przygody Tappiego i jego przyjaciół podczas różnych pór roku.
Chichotek spotyka tajemniczego nieznajomego, wilczek Grzebieluszek chowa się pod łóżkiem ze strachu przed burzą, a Tappi pociesza zapłakanego skrzata. Posłuchajcie razem z nami sympatycznych opowieści z Szepczącego Lasu…

„Tarapaty Tappiego w magicznym ogrodzie” to czwarta część serii opatrzonej czarno-białymi ilustracjami, która uroduje nieco starsze dzieci, w wieku od 6 do 8 lat.
Jej sympatyczni bohaterowie trafiają do Magicznego Ogrodu. Z początku wydaje im się, że jest to najpiękniejsze miejsce na ziemi. Kiedy jednak widzą zaniedbane grządki, wysuszone rośliny i wiszące na drzewach dojrzałe owoce, dochodzą do wniosku, że panuje tu wielki bałagan i koniecznie trzeba coś z tym zrobić. Aby pomóc mieszkańcom magicznej krainy, muszą odnaleźć Panią Ogrodziejkę, co okazuje się nie lada wyzwaniem.
Na szczęście Tappi i Chichotek spotykają na swojej drodze nowych przyjaciół. Kiedy wpadają w prawdziwe tarapaty, mogą liczyć i na mieszkańców Magicznego Ogrodu, i na przyjaciół z Szepczącego Lasu.

Książki o uśmiechniętym Tappim, których autorem jest Marcim Mortka, liczą już 8 tomów.
Opowieści o wesołym Wikingu i reniferku Chichotku charakteryzuje ciepła, baśniowa i bardzo pogodna narracja, klimatem przypominająca historie o Kubusiu Puchatku czy Muminkach. Zarówno główni, jak i drugoplanowi bohaterowie są niejako archetypami baśniowych bohaterów: dobrzy i dzielni pomagają tym słabszym, dobre uczynki są nagradzane a złe karane.
Historie, pomimo zanurzenia w baśniowym świecie, są czytelne i bliskie współczesnemu czytelnikowi – poruszają problemy znane przedszkolakom, opisują sytuacje z codziennego życia.
Kolorowa seria dla młodszych dzieci – „Tappi i przyjaciele” – to zbiór 10 krótkich opowiadań, idealnych do czytania przed snem.
Seria czarno-biała, dla 6-8-latków, to dłuższe, odrębne przygody Tappiego, podzielone na rozdziały. Są doskonałe dla dzieci, które już potrafią skupić uwagę i śledzić fabułę, a także dla starszaków zaczynających samodzielnie czytać.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...