foto

8 kwietnia 2015 r. do księgarni trafił 2. tom „Klubu Poszukiwaczy Przygód” – serii autorstwa Agnieszki Stelmaszyk pt. „Moneta zagłady”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

To jedna z tych lektur, które wciągną dzieci, nastolatków i dorosłych, lubiących literaturę przygodową.
Bohaterowie są uczniami piątej klasy, którzy mają swoisty talent do kłopotów i ściągania na siebie uwagi. Ich problemy i podejście do świata pokrywają się z tymi, jakie z reguły dotyczą dzieci w ich wieku…: marudzący rodzice, nagły zanik pamięci przed tablicą, szlabany i nieznośne młodsze rodzeństwo. Są one przedstawione w tak interesujący i humorystyczny sposób, że czasem nie sposób nie uśmiechnąć się, czytając książkę.
Głównym bohaterem i jednocześnie narratorem jest Przemek Więcławski. Przemek zakłada Klub Poszukiwaczy Przygód. Wstępują do niego jego najlepsi kumple: Bazyl, Muffin, Rodzynek. Potem dołączają jeszcze dwie dziewczynki: Miśka i Tola.

Pierwszy tom serii – „Zmora doktora Melchiora” wzbudził duże emocje wśród młodych czytelników, trzymał w napięciu dzieci, które z zapartym tchem śledziły losy członków Klubu Poszukiwaczy Przygód.
Wykryli oni sprawców kradzieży kolekcji cennych obrazów Leona Wyczółkowskiego.
A o czym jest drugie tom?
Wychowawca, Pan Lesław, ogłasza całej klasie, że wkrótce zabierze ich na szkolną wycieczkę. Wszyscy niecierpliwie na nią czekają, szczególnie, że mają zwiedzać niesamowity zamek, na którym podobno straszy słynna Biała Dama. Tymczasem Przemek wraz z przyjaciółmi z Klubu Poszukiwaczy Przygód muszą rozwikłać tajemnicę dziwnej monety, która sama przesuwa się po parapecie. Żeby tego było mało, chłopcy dostają na informatyce zadanie nakręcenia filmu. Postanawiają stworzyć najlepsze dzieło w historii kina i zasłynąć na całym świecie. Podczas wycieczki Przemek bardzo chce złapać w kadr ulotną Białą Damę, jednak na jego kamerze nagrywa się całkiem inny, podejrzany latający obiekt. Czy może on mieć coś wspólnego z brawurową kradzieżą dzieła Mikołaja Kopernika z Kórnickiej Biblioteki? Członkowie KPP mają przed sobą mnóstwo pracy, ale śledztwo powoli wymyka się z ich rąk. Czy uda im się rozwikłać skomplikowaną zagadkę i zdemaskować złodzieja?

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...