foto

28 marca do księgarni trafiła trzeci część sympatycznej, edukacyjnej serii „Dzieci pytają i poznają” – „Telewizyjne i radiowe rymowanki” wydawnictwa FORTIMA.

W wierszowanej seria „Dzieci pytają i poznają”, dwójka wesołych przewodników – Ola i Olek oprowadza najmłodszych po świecie kultury i sztuki. Tym razem wesoła parka dzieci w przystępny i zabawny sposób wyjaśnia znaczenie zawodów i pojęć związanych z mediami, a konkretnie – z telewizją i z radiem.
Książeczka jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 lat. Jednak z pewnością wielu dorosłych – rodziców, babć i dziadków – przypomni sobie z tej lektury:
♦ kim są: redaktor, wydawca, realizator, kamerzysta, reporter;
♦ kto pracuje w studiu, a kto w reżyserce,
♦ gdzie „śpią” filmy i programy,
♦ co robi lektor; gdzie nagrywa teksty do filmów i programów,
♦ czy głos w radiu jest ważny?
„Telewizyjne i radiowe rymowanki” mają wiele walorów poznawczych. Jest to dobra propozycja dla rodziców, którym zależy na rozwoju własnego dziecka, a także doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli szkół podstawowych i pracowników Domów Kultury, prowadzących warsztaty artystyczne.
Ta książeczka to poręczny przewodnik dla wszystkich, którzy mają w planach wycieczkę do Telewizji Polskiej, przy słynnej ulicy Woronicza 17 w Warszawie.
Może to być doskonały prezent dla dziecka z okazji świąt, imienin oraz zakończenia roku szkolnego.

Rymowanki z serii „Dzieci pytają i poznają” mają charakter aktywizujący, są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Motywują do samodzielnego czytania. Ponieważ łatwo wpadają w ucho, młodzi czytelnicy szybko je zapamiętują. Duża, czytelna czcionka i zabawne postacie rozbrykanych przewodników sprawiają, że dzieci lubią wracać do tej lektury i inspirować się nią podczas wymyślanych przez siebie zabaw.
Dotychczas w tej serii ukazały się: „Filmowe rymowanki” i „Operowe i baletowe rymowanki”.
Książeczki powstały dzięki wsparciu Funduszu Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...