foto

18 marca do księgarni trafiła trzecia książka Neli, w której Mała Reporterka opisuje swoje podróżnicze przygody.

Peru, Boliwia, Wietnam, Mauritius, Etiopia, Kostaryka i Tajlandia… W swojej trzeciej książce Nela Mała Reporterka zabiera małych podróżników w najróżniejsze zakątki świata i razem z nimi przeżywa niezwykłe przygody.
Dziewczynka rozpoczyna swoją podróż w Wietnamie. Tam wybiera się do dżungli, w której żyją gibony. Te niezwykłe małpy mieszkają w koronach drzew, poruszają się zwinnie i wydają charakterystyczne dźwięki, które są nazywane „śpiewem gibonów”. Natomiast w Etiopii Mała Reporterka odwiedza dolinę Omo – miejsce zamieszkane przez plemię Mursi, które nie używa komputerów, telefonów ani prądu. Jego zwyczaje, tradycje i wygląd tak bardzo różnią się od tych europejskich, że na pewno zaskoczą młodych czytelników.
Z południowej Afryki Nela przenosi się na małą wyspę Mauritius, położoną na Oceanie Indyjskim. Tam wybiera się na podwodny spacer. Dzięki specjalnej łodzi ze szklanym dnem ogląda rafę koralową!
Następnym przystankiem w podróży jest Kostaryka w Ameryce Środkowej, gdzie Nela zobaczyła różne gatunki ptaków, których nie można spotkać w Europie. Widziała też, jak na świat przychodzą małe żółwie oraz brała udział w poszukiwaniu żółwi morskich.
W Boliwii pojechała do La Paz – miasta czarownic, a w Peru obserwowała lwy morskie. Nela również odwiedziła Tajlandię, gdzie poznała plemię Karenów i ich zwyczaje – m.in. tradycję wydłużania szyi za pomocą miedzianych obręczy. Miała również okazję poznać tamtejsze dzieci i razem z nimi uczyć się w tajskiej szkole!
Ta interesująca lektura, pełna niezwykłych opowieści Neli, ukazała się nakładem Wydawnictwa Burda Książki.
Dotychczas ukazały się dwie książki, napisane przez Nelę. Pierwsza – „10 niesamowitych przygód Neli” – trafiła do księgarni w marcu 2014 roku. Druga – „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane” – cieszy i młodych, i dorosłych czytelników od listopada ubiegłego roku.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...