foto

Czy znacie Tomusia Orkiszka? Nie? To czas go poznać! Jest on bohaterem serii książek dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat pt. „Biuro śledcze. Tomuś Orkiszek i Partnerzy”.
Właśnie do księgarni trafiła 4 część przygód Tomusia i jego przyjaciół: kotki Kici, chomika Euzebiusza oraz rybki Klotyldy.

Chłopiec rozwiązuje detektywistyczne zagadki, przy okazji poznając różne interesujące miejsca – teatr, sklep jubilera, czy studio radiowe. Intrygująca okładka, duże litery i zabawne ilustracje sprzyjają chęci do samodzielnego czytania.
Autorką książki jest Agnieszka Stelmaszyk, a piękne ilustracje to dzieło Anny Oparkowskiej. Seria ukazuje się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.
Każdy tom przedstawia odrębną historię, dlatego można zacząć czytać od najnowszej części pt. „Skradziona kolekcja”.
Tym razem Tomuś Orkiszek odwiedza salon projektanta mody. Właściciel, Rudolf Perkalik, jest zrozpaczony, bo ktoś podstępnie wykradł jego najnowszą kolekcję. Biuro śledcze od razu bierze się do pracy i sprawdza wszystkie tropy.
Podejrzenia padają na konkurentkę projektanta, panią Natalię, ale także na jego asystentkę i krawcową. Tomuś ma do rozwiązania niezłą łamigłówkę. Nie jest jednak sam, bo przy tej zagadce pomaga mu nowy przyjaciel, sierżant Janusz Rychlicki. Obaj coraz bardziej zbliżają się do odkrycia, kim jest złodziej – prawda okazuje się naprawdę zaskakująca…

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...