foto

TVP ABC poleca najmłodszym widzom przedstawienie „Panna Kreseczka”, które już wkrótce będziecie mogli obejrzeć, wybierając się z rodzicami do Teatru Lalka w Warszawie.
Premiera 22 marca o godz. 17.30.

Bohaterka powieści rodzi się na oczach widzów – zostaje nabazgrana na płocie. Przeżywa przygody, które zainteresują każde dziecko ciekawe świata. Mały widz razem z Kreseczką uczy się najbliższego otoczenia, zostaje wprowadzony w świat wartości, bawi się wieloznacznością wyrazów.
Panna Kreseczka jest przy tym osóbką niezwykle sympatyczną, po dziecięcemu łobuzerską i wzruszającą – pełną pomysłów i obdarzoną poczuciem humoru.
Autorką scenariusza jest znana pisarka, autorka ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, wierszy i opowiadań – Wanda Chotomska, reżyserem – Jacek Papis, a scenografem – Bohdan Butenko – rysownik, ilustrator i grafik, autor komiksów oraz książek, scenarzysta, projektant lalek i dekoracji dla teatrów lalkowych.

Ponad pół wieku temu autorski duet: Wanda Chotomska i Bohdan Butenko otrzymali od redakcji „Świerszczyka” zlecenie na stworzenie cyklu historyjek. Co tydzień, w latach 1958 i 1959, na ostatniej stronie każdego numeru „Świerszczyka” ukazywał się kolejny odcinek przygód Panny Kreseczki.
Po latach ci znakomici twórcy adaptowali swe dzieło na potrzeby teatru i czuwają nad narodzinami przedstawienia.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...