foto

Idalia wystąpiła na Scenie Talentów w 67. odcinku naszego programu.
Ma 9 lat, mieszka w Warszawie i chodzi do 4. klasy Polsko-Niemieckiej Szkoły Podstawowej Willy-Brandt-Schule o profilu międzynarodowym.

Wokalny talent Idalki odkryła Lidia Lasota – redaktor „Ziarna”, w którym dziewczynka występuje od ponad 2 lat, współprowadząc program. Pani Lidia w maju 2016 roku wytypowała Idalię do konkursu piosenki religijnej w Skaryszewie, gdzie młoda wokalistka zdobyła Grand Prix. Od tej pory uczy się śpiewać i bardzo chętnie występuje.

Idalka słucha różnej muzyki, począwszy od klasyki a na muzyce pop skończywszy. Jej ulubioną zagraniczną wokalistką jest Whitney Houston, której piosenki bardzo chętnie śpiewa. Lubi słuchać również: Céline Dion, Sia, Edyty Górniak i Olgi Szomańskiej.

W lipcu 2017 roku wyśpiewała 1. miejsce na międzynarodowym Festivalu „Miagia Italiana” w Rimini, we Włoszech, gdzie zaśpiwała dwie piosenki – tzw. Hymn Disneya „Milion gwiazd na niebie lśni” i piosenkę Whitney Houston „I will alway love you”. Jako jedna z czterystu uczestników tego festiwalu dostała „Złoty Bilet” na Festival do Locarno w Szwajcarii „Star Voice 2017”, gdzie wystąpiła na początku października 2017 z piosenką Whitney Houston.
Dziewczynka również brała udział w Festiwalu „Skowroneczek 2017” w Nowym Sączu, gdzie zajęła drugie miejsce.

Jednak muzyka to nie jedyne zainteresowania Idalii. Uwielbia też jazdę konną, na nartach i na Harleyu. Chętnie pływa, również gra na fortepianie i uczęszcza na lekcje baletu.
Idalka bardzo lubi czytać książki. Jedną z jej ulubionych serii jest „Dynastia Miziołków” Joanny Olech . W wolnych chwilach dziewczynka uwielbia podróżować z rodzicami, spotkać się z przyjaciółmi, chodzić do kina i teatru. Dotychczas już odwiedziła 32 kraje. W szczególności pokochała Azję i Karaiby.
Idalka kocha zwierzęta, jej ulubieńcami są psy, które skradły jej serce.

Mimo wielu zajęć i zainteresowań dziewczynka jest jedną z najlepszych uczennic w szkole. Bierze udział w licznych konkursach, które również wygrywa.