masza-i-niedzwiedz

„Masza i Niedźwiedź to pełen humoru, pogodny, rosyjski serial animowany stworzony przez Andrieja Dobrunowa, Olega Kuzowkowa oraz Dmitrija Lowejka. Liczy 46 odcinków. Po raz pierwszy polskie dzieci miały go okazję obejrzeć u nas – w TVP ABC – 1 września 2014 roku.
Tytuł serialu nawiązuje do znanej rosyjskiej bajki ludowej o wspólnym życiu Maszy – dziewczynki zagubionej w lesie i niedźwiedzia. Animacja opowiada o współczesnych czasach i niesamowitych przygodach – godnych pozazdroszczenia – małej dziewczynki – Maszy i zasłużonego cyrkowego misia – Niedźwiedzia.

Oglądaj w TVP ABC codziennie, o godz. 20.05, a także o godz. 8.55 i 13.4o.

Pytanie 4 – 2 grudnia
Kto jest ulubionym kuzynem Niedźwiedzia? Mieszka daleko, ale często odwiedza swojego krewnego.
Odpowiedź – To Panda.
Na Wasze odpowiedzi czekaliśmy do poniedziałku, 3 grudnia, do godz. 1o.
Jak już wiecie z krótkiego regulaminu, trzeba je przesyłać mailem na adres abc@tvp.pl, z dopiskiem w temacie maila MASZA 4.

W ostatnim konkursie również nagradzamy pięcioro dzieci, a upominkami są trzy płyty DVD, wydane przez GALAPAGOS FILMS, widoczne na zdjęciu na górze strony.
Płyty wysyłamy do:
Kubusia Mańki, 2,5 roku, Wisła Wielka
Zosi Pieczary, 4 lata, Nysa
Miłosza Kiełba, 4 lata, Bratkowice
Nikoli Kłósko, 4 lata, Skoczów
Czarka Rumpcy, 4 lata, Wejherowo

Liczne grono sympatyków wesołej Maszy i cierpliwego, troskliwego Niedźwiedzia na pewno cieszy szansa zdobycia upominków związanych z tą bajką.

By mieć na nie szansę trzeba wziąć udział w jednym z naszych konkurów.
Zabawę w zgadywanki zaczynamy 22 listopada.
Ostatnie – czwarte – pytanie poznacie w niedzielę, 2 grudnia tuż po zakończeniu wieczornej emisji serialu czyli ok. godz. 20.2o

Pytania, które przygotowaliśmy, adresujemy do dzieci, które już ukończyły dwa latka. Zagadki nie są związane z odcinkami wyemitowanymi tuż przed konkursem, a z całą serią.
Na pytania odpowiada się mailem, wysyłając rozwiązanie abc@tvp.pl, z dopiskiem w temacie maila MASZA i numerem konkursu. Zatem czwartek, 22 listopada, w temacie maila należy napisać MASZA 1.

Uwaga! W treści maila, poza odpowiedzią, trzeba podać: imię i nazwisko dziecka, wiek i adres korespondencyjny. Brak tych danych jest traktowany jak zła odpowiedź.

Laureatów każdego konkursu będzie wyłaniać redakcyjne jury w drodze losowania, a ich lista zostanie opublikowana na tej stronie najpóźniej w ciągu 3 dni od ogłoszenia zagadki.
Po wysłaniu nagród i upływie dwóch tygodni, gwarantujących, że przesyłka dotarła, wszystkie maile z odpowiedziami i danymi dzieci zostaną usunięte.

seria-maszowych-konkursow