foto

Mieszkają w nim: rozśpiewana Karta Dźwiękowa, uzdolniona plastycznie Karta Graficzna i wszystko wiedzący Twardy Dysk. Na dzieci czekają również: wesoły Enter, nieco psotny Shift, sympatyczna, mądra Spacja i figlarna Małpka. Mają mnóstwo zwariowanych pomysłów i uwielbiają bawić się z dziećmi.

Karta Dźwiękowa
Jest wesoła, roztańczona i rozśpiewana. To ona wprowadza Was w świat dźwięków. Z nią tańczysz, śpiewasz, słuchasz muzyki i poznajesz różne instrumenty.
W rolę tej bohaterki wcieliła się Sylwia Wójcik – absolwentka Uniwersytetu Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie (kierunek kulturoznawstwo). Jej hobby to muzyka brazylijska. Sylwia występuje nawet w zespole „Sambasim” – śpiewa, gra na cuice (to rodzaj bębenka) oraz tamburynie.
Artystka kocha zwierzęta. Ma psa o muzycznym imieniu Triola, oraz trzy szczury: Sambę, Sima i Bossę.

Karta Graficzna
Jest niezwykle utalentowana. Pokazuje jedynkowym Przedszkolakom, jak rysować, malować, wycinać, lepić, kleić.
Tak naprawdę Karta Graficzna to Violetta Małecka – absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie–Skłodowskiej w Lublinie oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Jest aktorką, członkinią Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA w Łodzi.
Fascynują ją ludzie. Często jeździ bez celu trolejbusem po mieście i obserwuje zachowania pasażerów. Najlepiej odpoczywa przy lepieniu ruskich pierogów, tańcząc i biegając lub jeżdżąc na rowerze wzdłuż brzegów Bałtyku. A poza tym lubi kleić, lepić, wycinać, dziergać, fotografować, malować, montować, tworzyć, rysować.
Violetta jest też kolekcjonerką starych walizek, kolorowych boa z piór oraz pluszowych miśków. Razem z narzeczonym prowadzi akcję „Miś w walizce” – wspólnie wykupują stare pluszaki z ciucholandów.

Twardy Dysk
Jest niesamowity! Wie po prostu wszystko i dzieli się z Wami swoją wiedzą. Zna odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Opowiada masę ciekawostek o zwierzętach, roślinach, zjawiskach przyrodniczych i skomplikowanych zagadnieniach z fizyki.
Tę rolę gra Karol Suszczyński. Jest absolwentem Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz Wydziału Wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Lubi marionetki, bo bawi go pociąganie za sznurki.Spacja
Jest obdarzona talentem pedagogicznym. Z niezwykłym spokojem i w zrozumiały sposób pomaga przyswoić zasady kaligrafii, wyjaśnia różne pojęcia i inspiruje dzieci do myślenia i zadawania pytań.
Tę postać kreuje Mirella Rogoza–Biel.
Jest aktorką. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie – w Oddziale Zamiejscowym we Wrocławiu. Pracuje w Teatrze im. H. Andersena w Lublinie.Enter
Jest pogodny, choć czasem popada w zadumę. Ma masę pomysłów na zabawy z Wami. Czasem rozrabia razem ze swoim przyjacielem – Shiftem, dlatego w Jedynkowym Przedszkolu zawsze jest wesoło.
W tę postać wcielił się Łukasz Borkowski. Jest animatorem i pedagogiem kultury. Ukończył lubelski Uniwersytet Marii Curie–Skłodowskiej oraz Uniwersytet w Zielonej Górze.
To zapalony fotograf, kolekcjonuje plastikowe repliki aparatów fotograficznych. Ma blond labradorkę Gretę i stary skuter w kolorze zachodzącego słońca, który daje mu poczucie wolności i pozwala nie stać w korkach.
Łukasz uwielbia nocne wycieczki i małosolne ogórki. Ponoć jest mistrzem w gotowaniu rosołu.Shift
Często jeździ na hulajnodze, czasem troszkę rozrabia, ale ma wiele ważnych zadań m.in. pokazuje dzieciom, jak z małej literki zrobić wielką.
Rolę Shifta przyjął na siebie Konrad Biel – prywatnie mąż Spacji. Tak jak ona jest aktorem, absolwentem wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Razem z żoną pracują w tym samym lubelskim teatrze.


Małpka
Jest ulubienicą dzieci. Opiekuńcza, troskliwa i wesoła, zawsze znajduje czas, by poszukać w Internecie odpowiedzi na wszystkie trudne pytania jedynkowych Przedszkolaków.
Tę rolę gra Diana Jędrzejewska – aktorka, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku.