fot

20 października ruszyła 5. edycja ekologicznego konkursu dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych pod hasłem „Zwierzkolubni”. Jest on organizowany przez serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP.

Mogą w nim wziąć udział przedszkola, punkty oraz oddziały przedszkolne z całej Polski. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem „Zwierzakolubni”.
„Po ogromnym zainteresowaniu, z jakim spotkała się zeszłoroczna edycja konkursu, postanowiliśmy pozostać w duchu upcyklingu, czyli powtórnego wykorzystywania odpadów, a jednocześnie pójść o krok dalej i zwrócić uwagę przedszkolaków na otaczające nas królestwo zwierząt. Co to znaczy być „zwierzakolubnym”? To znaczy troszczyć się o zwierzęta, pamiętając, że wytwarzane przez nas góry szkodliwych śmieci mają wielki wpływ nie tylko na nasz, ale też na ich świat” – mówi Dariusz Gryzło, główny organizator konkursu.
Zadaniem przedszkoli biorących udział w konkursie jest przygotowanie jednej pracy tematycznie związanej z hasłem tegorocznej edycji. W przeważającej mierze praca powinna być wykonana z użytecznych odpadów np. ze zużytego papieru, plastikowych naczyń i jednorazowych opakowań, zbędnych tkanin lub wszystkiego innego, co przyjdzie dzieciom na myśl. Forma i rozmiar pracy są dowolne, a wszelkie jej ramy wyznacza jedynie wyobraźnia małych twórców! Prace zostaną ocenione przez jury i – w oddzielnej kategorii – przez internautów. I będą przyznane nagrody. Otrzymają je zarówno przedszkola, jak i głosujący internauci.
A nagrody są naprawdę wyjątkowe i jest ich bardzo dużo! W tym roku zwycięzców będzie wielu.
„Co roku dokładamy wielu starań, by zwycięzców w naszym konkursie było jak najwięcej. Dzięki naszym wspaniałym partnerom pula nagród jest naprawdę imponująca. Główni zwycięzcy otrzymają wyposażenie sal i placów zabaw o wartości 4 500 zł. Przygotowaliśmy również bardzo atrakcyjne nagrody dla niemal 160 przedszkoli! Będą to m.in.: zestawy mebli, tablety, edukacyjne zabawki oraz bogate zestawy książek i filmów. Tworząc na co dzień Bulibę pamiętamy o tym, że najskuteczniejszą formą edukacji dzieci jest zabawa. Mamy nadzieję, że oprócz niewątpliwych walorów edukacyjnych, jakie niesie ze sobą konkurs, przysporzy on dzieciom sporo frajdy, a nagrody, które przyznamy przedszkolom będą dodatkowym wynagrodzeniem za wysiłek włożony w wykonanie prac.” – podsumowuje Dariusz Gryzło.

Aby wziąć udział w Konkursie wystarczy: 
1. Przygotować pracę konkursową w przedszkolu zgodnie z zasadami konkursu. 
2. Zrobić jej zdjęcie i opisać ideę, jaką kierowały się dzieci przy tworzeniu pracy. 
3. Zamieść zdjęcie pracy na stronie konkursowej Buliba.pl 
4. Zachęć do głosowania przyjaciół przedszkola i ... wygrywać nagrody!

Szczegółowy harmonogram konkursu:
20.10.2014 r. – rozpoczęcie Konkursu oraz początek przyjmowania prac konkursowych; 
21.11.2014 r. – zakończenie przyjmowania prac konkursowych; 
27.11.2014 r. – opublikowanie zgłoszonych prac na konkursowych stronach Buliba.pl oraz rozpoczęcie głosowania internautów na zgłoszone prace;
01.12.2014 r. – zakończenie głosowania internautów na zgłoszone prace; 
03.12.2014 r. – rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników 

Zasady Konkursu, regulamin oraz pełną listę nagród można znaleźć na stronie internetowej buliba.pl.