misja-w-kosmosie

Zapraszamy najmłodszych widzów na wyprawę w kosmos.
Poprowadzi ją dzielny Kapitan Lupi.
Przygody Lupiego i jego załogi obserwuje 6-letni Maks i profesor Badalski.

Mały miłośnik rozgwieżdżonego nieba, Maks, marzy o locie w kosmos. Ale nikt jeszcze nie wymyślił kosmicznych statków dla sześciolatków, więc Maksowi pozostają marzenia i oglądanie programów o kosmosie. Niespodziewanie w jego pokoju pojawia się miniaturowy profesor, który – dzięki magicznemu promieniowi – przeobraża się w dorosłą postać. Dziecięcy pokój Maksa zamienia się w centrum dowodzenia lotem w kosmos….. 

W kosmicznej wyprawie bierze udział siedmioosobowa załoga: Pies Lupi, Żółw Nawigator, Kot Skano, Ślimak Miara, Miś Stempel, Małpa Awaria oraz Ara Gaduła. Zadaniem Maksa, który zostaje mianowany asystentem profesora Bodalskiego, jest prowadzenie kroniki kosmicznej misji. Dzięki relacjom przekazywanym przez uczestników wyprawy, najmłodsi widzowie odkrywają kosmos, jego historię, poznają ciekawostki o innych planetach, gwiazdach, poszukują obcych cywilizacji i wraz z bohaterami misji przeżywają niezwykłe przygody. Obserwują jak bohaterowie wyprawy unoszą się w stanie nieważkości, badają tajemnice czarnych dziur, rozciągają czas, wędrują mleczną drogą, zmagają się z grawitacją, poszukują istot pozaziemskich, spotykają dziwne stworzenia i niezwykłe rośliny.
Cała załoga jest animowana i nakładana na żywy plan, symbolizujący nieznaną planetę, np. sceneria „księżycowa” lub egzotyczny, kosmiczny ogród. 

Cykl jest częściowo realizowany w studiu telewizyjnym, w którym powstanie astronomiczny pokój Maksa. Tematyczne felietony są realizowane w Centrum Nauki Kopernik, w Obserwatorium Astronomicznym w Toruniu oraz innych placówkach zajmujących się kosmosem.
Maks wspólnie z profesorem używają wielu nowoczesnych gadżetów – dotykowych ekranów, kosmicznych nadajników, elektronicznego sprzętu pomiarowego - wszystko po to, aby łatwiej łączyć się z uczestnikami lotu, poznawać zagadki Wszechświata i spisywać je w kronice misji kapitana Lupiego.

zdobadz-kosmos-z-dzielna-zaloga-astronautow