foto

13 grudnia 2014 r. na polskim rynku muzycznym ukazała się wyjątkowa płyta, dedykowana najmłodszej publiczności pod nazwą „Mini Popik”.
Album zawiera 13 przebojowych piosenek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które nie tylko mają bawić ale i edukować. Niewątpliwą wartością projektu jest zarówno warstwa tekstowa, jak i najwyższy poziom samych kompozycji.

Mini Popik to 13 autorskich, bogato zaaranżowanych utworów dla dzieci. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy instrumentaliści i muzycy sesyjni z producentem Andrzejem Karpem na czele, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak, m.in.: T Love, Maryla Rodowicz, Anna Maria Jopek, Katarzyna Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Leszek Możdżer czy zespół Perfect.

Poza aspektem samej zabawy, utwory z płyty Mini Popik zawierają także ważne treści edukacyjne i akcentują potrzebę rozwoju odpowiedniego poziomu muzycznego od najmłodszych lat. Projekt jest stworzony głównie z myślą o graniu na żywo, gdzie poprzez bezpośredni kontakt ze światem dźwięków, dziecko uczy się świadomego odbierania muzyki, ma szansę twórczej i interaktywnej zabawy poprzez taniec i śpiew oraz w interesujący sposób poznawać pełen wachlarz wykorzystanego na płycie instrumentarium.

„Podczas pracy nad płytą dbaliśmy o każdy szczegół. Traktujemy dziecko jako świadomego słuchacza, któremu należy się produkt muzyczny na poziomie, profesjonalnie zagrany, z bogatym instrumentarium, interesującymi tekstami, przebojowy i starannie wyprodukowany. Wierzymy, że uda nam się zaszczepić w dzieciach miłość do muzyki, zainteresować różnorodnością brzmień, zarazić i pobudzić do odkrywania nowych światów muzycznych oraz do warstwy tekstowej. Piosenki z okresu dzieciństwa pozostają w nas na całe życie, warto więc by reprezentowały należyty poziom. Nasze koncerty gwarantują zarówno maluchom, jak i rodzicom znakomitą zabawę i wyjątkowe spotkanie z muzyką” – mówi autorka tekstów, muzyki i wokalistka zespołu Anna Żórawska.

Piotr Bukartyk o projekcie:
„Mój syn Marcel (lat 5,5) twierdzi, że płyta jest super. Też tak uważam, a jedyną jej wadą jest to, że muszę jej słuchać dziesięć razy dziennie. Azora i Pingwiny znam już na pamięć – dobra robota Panie i Panowie :)))”

Uwagę przykuwa również szata graficzna płyty, którą przygotował Piotr Lech.

Teledysk do pierwszego utworu z płyty Mini Popik pod tytułem „Pingwiny” jest już dostępny na kanale YouTube pod linkiem http://youtu.be/IkpKxchg3ts

Patronem medialny płyty jest między innymi TVP ABC.

Mini Popik – skład zespołu:
Anna Żórawska – wokal
Małgorzata Szymańska – wokal wspierający
Piotr Aleksandrowicz – gitary
Paweł Bomert – gitara basowa
Aleksander Gruszka – instrumenty klawiszowe
Michał Żeńca – perkusja
Teksty – Anna Żórawska
Muzyka: Anna Żórawska, Andrzej Karp, Piotr Aleksandrowicz
Produkcja muzyczna – Andrzej Karp
Realizacja nagrań: Andrzej Karp, Marian Lech, Olek Gruszka

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...