foto

TVP ABC zachęca dzieci do udziału w trwających do końca marca jesienno-zimowych, biegowych zawodach towarzyszących największemu cyklowi biegów w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL.
To doskonała okazja, by pokazać najmłodszym, ile frajdy daje aktywność na świeżym powietrzu.

W akcji uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z tych miast w edycji 2014/2015 odbędzie się po 6 imprez. Biegi dla dzieci rozpoczynają się zawsze o godz. 9.30. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) lub w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana w dniu biegu.

Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Waszego ulubionego kanału – TVP ABC.

Młodzi biegacze są podzieleni na 5 kategorii wiekowych. Każda grupa startuje na dystansie dopasowanym do wieku. Dzieci do 5 lat (bez dolnej granicy wieku) biegają na 300 metrów. Ten sam dystans, ale w oddzielnej klasyfikacji pokonują dzieci z kolejnej kategorii wiekowej – sześcio- i siedmiolatki. Dzieci w wieku od 8 do 10 lat mają do pokonania 600 metrów. 11-, 12- i 13-latki muszą przebiec 1500 metrów. Młodzież w wieku od 14 do 16 lat – najstarsza kategoria – startuje na 3000 metrów.

„Pokazanie dzieciom i młodzieży, że bieganie nie jest nudne – to jeden z najważniejszych celów jakie nam przyświecają” – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator i pomysłodawca cyklu.
„Jako pedagoga i trenera lekkiej atletyki boli mnie fakt, że wśród biegów dla dorosłych biegaczy jest tak mało zawodów dla dzieci i młodzieży. Zgodnie z przysłowiem: „czym skorupka za młodu...” – bardzo zależy nam na zachęceniu rodziców do pojawiania się na naszych biegach wraz z ich pociechami – wiadomo – dzieci same nie mogą podjąć decyzji o udziale w biegu.”

- „Sport i aktywność fizyczna są niezwykle ważne w rozwoju dzieci i młodzieży. Zachęcajmy najmłodszych do lekcji wychowania fizycznego; zwłaszcza popularyzujmy bieganie jako najprostszą formę ruchu. Warto pokazać młodym ludziom, że wysiłek fizyczny ma wiele zalet i wpływa pozytywnie zarówno na zdrowie fizyczne, jak i równowagę psychiczną” – podkreśla Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...