supelkowe-abc

Supełek i białe dłonie zapraszają do swojej krainy.
Pory roku, kolory, nowe literki, zabawy wyrazami, bajka opowiadana w teatrzyku, odkrywanie nieznanych miejsc, poznawanie świata roślin i zwierząt to tylko wybrane tematy, które zainteresują wszystkie dzieci.
Nadszedł czas na supełkowe zabawy.

Oglądaj „Supełkowe ABC” w TVP ABC w każdą sobotę o godz.1o.15, a także w środy o godz. 14.oo.

Jest on przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach – wszystkich dzieciach, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest adresowany do niesłyszących i słabo słyszących. Owszem, dzieciaki z defektem słuchu oglądają go z przyjemnością, bo jest dla nich zrozumiały. Prowadzi go bowiem pani Mariola Kozłowska-Nowak – tłumaczka Polskiego Języka Migowego, która objaśnia, co dzieje się na ekranie.
Ale wszyscy mali widzowie znajdują w „Supełkowym ABC” coś dla siebie. Poznają literki, cyferki, magiczne słowa, czyli grzecznościowe zwroty, znaczenie wielu pojęć, supełkowe czytanki (inscenizacja – kukiełkowy teatrzyk), bajeczki i zabawy.
Wybierają się na spacery z Supełkiem w wiele miejsc wartych bliższego poznania i dowiadują, jak wykonać śliczną pracę plastyczną ze skarbów znalezionych na wycieczce.

Jednak najważniejsze jest to, że dzieci, które słyszą, dorośli również, mogą nauczyć się migać, zyskując nową, bezcenną umiejętność, a dzięki niej – fantastycznych przyjaciół wśród niesłyszących. Program uczy alfabetu, cyfr, pojęć i zwrotów, niezbędnych, by porozumieć się z kolegami, żyjącymi w świecie ciszy. Bo cisza jest pełna gestów, dzięki którym niesłyszący komunikują się z innymi ludźmi.
Na zakończenie każdego wydania Rady i Porady, czyli informacje dla rodziców. Joanna Łazowska-Szczecińska – surdopedagog wyjaśnia wiele ważnych kwestii, związanych z funkcjonowaniem dziecka niesłyszącego w rodzinie i w społeczeństwie.

Premierowe odcinki „Supełkowego ABC” można oglądać w każdą sobotę o godz. 14.4o.
Na powtórki zapraszamy w środy o godz. 14.4o oraz w kolejne soboty o godz. 10.oo.

Wszystkich, którzy mają jakieś pytania do autorów „Supełkowego ABC”, pomysły dotyczące programu, zachęcamy do pisania do nas.
Oto adres:
supelkoweABC@tvp.pl

w-krainie-supelka