to-rodzinny-pelen-humoru-spektakt-godny-polecenia

„Tytus, Romek i A’Tomek, czyli jak zostać artystą” jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru, zaczerpniętego z komiksów oraz edukacyjnych wątków związanych ze sztuką. Reżyserką spektaklu jest Katarzyna Taracińska-Badura, która w uwielbianych przez dzieci „Domisiach” wciela się w postać Amelki.

Przygodę czas zacząć! W pracowni wielkiego wynalazcy – profesora T’alenta – pojawia się niespodziewany gość – szympans Tytus. Genialny naukowiec wpada na pomysł, aby uczłowieczyć Tytusa. Jednak co zrobić, jeśli nieznośny szympans wcale nie chce być uczłowieczony, a wszystkie próby profesora okazują się zawodne? Pora sięgnąć po nietypowe środki i wezwać na pomoc harcerzy. Romek i A’Tomek natychmiast przybywają na wezwanie, dla nich żadne zadanie nie jest straszne. Harcerze początkowo również nie radzą sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddają się. Tytusa razem z nimi wyrusza w podróż wannolotem do Paryża i Londynu, a tam A’Tom wpada na genialny pomysł! Jaki? Dowiecie się podczas przedstawienia!
Spektakl „Tytus Romek i A’Tomek, czyli jak zostać Artystą”, powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznają w trakcie przedstawienia zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzą się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełnia oryginalna muzyka, łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi harcerskimi piosenkami. Na tym familijnym spektaklu zarówno dzieci, jak i dorośli będą się świetnie bawić.
Przedstawienie trwa ok. półtorej godziny.

Najbliższe spektakle zaplanowano na:
14 listopada o godz. 9.oo i o godz. 12.oo
15 listopada o godz.10.oo
6 grudnia o godz. 10.oo
13 grudnia o godz. 9.oo i o godz. 12.3o
17 grudnia o godz. 10.oo
23 grudnia o godz. 12.3o

pozostałe aktualności