mali-swiatowcy

W programie „Mali światowcy” główne role grają dzieci, których rodzice pochodzą z różnych stron świata.
To edukacyjno-rozrywkowe widowisko. Jego bohaterami są dzieci w wieku od 6 do 13 lat, które mają międzynarodowe korzenie (rodzice pochodzą z różnych stron świata), mieszkają w Polsce i mówią po polsku. Jednak dużo podróżują, odwiedzając swoich krewnych w krajach, z których pochodzi tata lub mama. Znają więc doskonale Polskę i inne państwa. To sprawia, że mogą porównywać nasze zwyczaje, smaki, szkoły i przedszkola, sposób nauki, wychowania, zainteresowania dzieci i ich hobby, zabawy czy religie i wierzenia z tymi z innych kontynentów. W trakcie każdego programu możecie też oglądać występy dzieci, uzdolnionych w różnych dziedzinach, bohaterów tańczących i śpiewających wspólnie z ulubionymi gwiazdami, zapraszanymi do studia oraz egzotyczne zespoły muzyczne i taneczne.

Filip Abadir urodził się w Polsce, ale pierwsze lata życia spędził w ojczyźnie faraonów – w Egipcie. Teraz znów mieszka w naszym kraju, opodal Warszawy. Chodzi do czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Nadarzynie.
Filip jest niezwykle wrażliwym, pogodnym dzieckiem,.
Od najmłodszych lat chłopiec wykazywał duże zdolności muzyczne. Z powodzeniem próbował swych sił w tańcu i śpiewie, ale ostatecznie wybrał grę na gitarze. W tym roku rozpoczął kolejny rok nauki w Szkole Muzycznej w Pruszkowie.
Jego drugi hobby jest harcerstwo. W zuchach przeszedł przez kolejne stopnie, aż do szóstkowego. Podczas ostatnich wakacji został harcerzem.
Filip bardzo interesuje się też przyrodą, kocha zwierzęta. W przyszłości chciałby zostać leśnikiem. Ma psa o imieniu Popkorn, patyczki i chomika.
Trudno ograniczyć listę jego pozostałych zainteresowań, gdyż jest ona długa i obejmuje ich wiele: od gry w tenisa i jazdy na rowerze, aż po dinozaury, kosmiczne ciekawostki i doświadczenia chemiczne.

Filip wystąpił w III i IV serii „Małych światowców”.

filip-abadir