fot

Zwycięzcą Wielkiego Finału został 13-letni Tymon Jakubowski z Gdańska, który wraz z jednym z rodziców i z ekipą filmową wyjedzie do Tajlandii, by zwiedzić świątynię tygrysów, przeżyć niesamowite przygody i nakręcić reportaż z tej niezwykłej podróży. Jego premierowa emisja odbędzie się na antenie TVP ABC.

Tymon został wybrany spośród 10 finalistów. W jury znaleźli się: Małgorzata Mierzejewska-Wawryków – szefowa kanału TVP ABC, Barbara Karwat – autorka m.in. takich programów jak: „Teleranek” czy „Masz wiadomość”, organizatorzy castingu: Beata Michniewska-Lazzeri – Dyrektor Agencji Eventowej MB, Jakub Graczykowski – Dyrektor Artystyczny tej Agencji oraz Tomasz Kammel.

Chcecie dowiedzieć się więcej o naszym nowym reporterze? To poczytajcie!

Tymek interesuje się przyrodą, przede wszystkim zwierzętami.
W 2013 r. nagrał ze swoim tatą reportaż o gdańskim ZOO. Filmowanie odbywało się przez kilka jesienno-zimowych miesięcy.
Chłopiec przez 6 lat trenował judo i gimnastykę sportową. Przez rok chodził do szkoły sportowej, ma 25 złotych i srebrnych medali z zawodów judo i lekkoatletyki.
Od 4 lat Tymon jest jest harcerzem, lubi spać w lesie pod gołym niebem, szukać tropów zwierząt.
Niedawno założył minihodowlę owoców egzotycznych: papai, mango i granatów.
Chłopiec uwielbia narty i snowboard. Jazdę na desce opanował samodzielnie, na… kaszubskich stokach.
Tymek jest też aktorem-amatorem, grywał przy aplauzie publiczności w przedstawieniach szkolnego kółka teatralnego – głównie komediowe role. W kwietniu z 3 kolegami z klasy pojedzie do Warszawy, na finał konkursu kabaretów anglojęzycznych.
Chłopiec ma sprecyzowane plany. Za 2 lata chce być w czasie wakacji wolontariuszem w ZOO. W przyszłości pragnie zostać podróżnikiem-reporterem, specjalizującym się w tematyce przyrodniczej.

INNE CIEKAWOSTKI ZWIĄZANE Z CASTINGIEM